LG-Nexus-4-drop-test-0

Jak odporny na upadki jest LG Nexus 4?

Jeśli chcesz kupić najnowsze dzieło Google i LG, Nexusa 4 – i zastanawiasz się, czy urządzenie jest odporne na upadki, lub jeśli po prostu chcesz zobaczyć, czy smartfon przy upadku na beton roztrzaska się – zapraszam do obejrzenia niniejszego testu.

LG Nexus 4 - drop test


Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie „testy zderzeniowe” smartfonów zawsze są bardzo ekscytującym materiałem do oglądania. Z jednej strony żal mi, często bardzo drogich urządzeń – a z drugiej miło się patrzy, jak sprzęt za grubą kasę ulega uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu.

Na poniższym wideo możecie zobaczyć smartfon Nexus 4, który padł ofiarą „upadku z premedytacją”. Sprzęt został poddany dwóm próbom, pierwsza z nich polegała na upuszczeniu urządzenia z wysokości pasa, natomiast druga z wysokości głowy – czyli dwóch miejsc, z których smartfony najczęściej lądują na ziemi.

Jak mogliście zobaczyć, smartfon świetnie sobie poradził z pierwszym upadkiem na beton. Nie pozostawił on na nim żadnych, bardziej widocznych rysek – a sam panel dotykowy pozostał nienaruszony. Niestety, drugi upadek, z wysokości głowy – trwale uszkodził urządzenie. Chociaż ekran pozostał po nim nietknięty, to tył obudowy, który jest wykonany ze szkła – popękał. Ocenę, czy Nexus 4 jest faktycznie odporny, czy nienaruszony ekran to zwykłe szczęście – pozostawiam Wam. Jeśli macie na ten temat jakieś swoje przemyślenia, zapraszam do podzielenia się nimi w komentarzu.

Źródło: PhoneArena