LG Nexus 5 – drop test

Jak odporny na upadki jest Nexus 5?

Szczerze mówiąc nie znoszę, gdy na moich oczach ktoś celowo niszczy sprzęt tej klasy co Nexus 5, jednak czego się nie robi dla ogółu. Pewnie większość z osób, które zamierzają kupić smartfon Nexus 5 zastanawia się, czy jest on odporny na upadki.

LG Nexus 5 - drop test

Portal Android Authority postanowił sprawdzić, ile tortur jest w stanie znieść LG Nexus 5. Smartfon został zrzucony z trzech różnych pozycji – na „plecy”, na dolną krawędź obudowy oraz w najgorszej z możliwych pozycji, prosto na ekran. Jak sprzęt zniósł tak złe traktowanie? Sprawdźcie sami.

Niestety jak sami widzieliście, odporność Nexusa 5 na przypadkowe upuszczenie nie wygląda zbyt dobrze. Podczas pierwszego zrzutu (na plecy) smartfon niestety przekręcił się podczas spadania i wylądował na rogu. Od takiego upadku powstały widoczne wgniecenia plastiku, a tylna klapka wypadła z zacisków (całe szczęście dało się ją z powrotem wcisnąć). Ekran pozostał nietknięty.

Kolejny zrzut, tym razem na dolną krawędź – pozostawił wiele wgnieceń na krawędzi, jednak także i w tym przypadku ekran pozostał nietknięty.

Najbardziej brutalny okazał się jednak upadek na ekran, bo chyba nikt nie spodziewał się aż tak dużych uszkodzeń. Od smartfona odpadła cała dolna część wyświetlacza (ta poniżej przycisków dotykowych), odsłaniając elektroniczne ścieżki i wnętrze Nexusa 5. Podczas tego zrzutu cały ekran popękał. Smartfon ratuje jedynie to, że pomimo fatalnego, całkowicie zniszczonego wyglądu – sprzęt nadal działał normalnie.

Wygląda więc na to, że jeśli nabędziecie LG Nexus 5, to za wszelką cenę unikajcie jego upadków, a najlepiej kupcie do niego jakiś dobry pokrowiec. Czy jednak etui na smartfon pomoże aż do tego stopnia, aby uchronić ekran przed zniszczeniem? OSobiście trochę w to wątpię.

Źródło


 • agata

  Jestem posiadaczką Nexusa 5 ok. 3 miesięcy. Niestety po krótkim czasie użytkowania telefon z małej wysokości spadł mi na beton. Nie wymieniałam od razu ekranu. Więc mój telefon z widocznymi śladami upadku służył mi dalej. Parę tygodni temu telefon znów mi spadł. Tym razem na kafelki. Rozbiło się szkło pod ekranem przy okazji odsłaniając to co telefon ma w środku. Wystraszona tym, że przy nastepnym upadku telefon przestanie działać sprawdziłam ile kosztuje wymiana szybki. Tak natknęłam się na ten artykuł, który trochę mnie zdziwił bo byłam przekonana ( przez strony, które czytałam przed zakupem telefonu oraz przez znajomych ), że telefon jest super wytrzymały. Faktycznie Nexus dalej działa i spełnia swoje zadania. Jest bardzo dobrym telefonem, tylko trzeba na niego bardzo uważać.

 • Radek Jaworski

  Niestety troszkę słabo, mój SGS2 po dwóch tygodniach wypadł mi z kieszeni z około 1,7m (podciągałem się) na płytki, plackiem na ekran. Dostałem zawału gdy miałem go podnieść i zobaczyć rozbite szkło w dwutygodniowym telefonie. Sam w to do tej pory nie wierzę, ale nie było nawet minimalnego śladu. Gdyby upadł na krawędź (co zdarzyło się już nieraz przez rok) to wgniotka na aluminium jest oczywiście nieunikniona, ale w tamtym przypadku cała siła rozłożyła się równo, a sam ekran został nietknięty. Nigdy bym go nie zmienił gdyby nie biedniutki na dzisiejsze czasy ekran, bo ten telefon to czołg. :) W przypadku N5 dużą winę ponosi jego budowa – brak jakichkolwiek krawędzi na czele. Pierwsze co spotyka się z betonem przy upadku to ekran. Nawet położyć go gdziekolwiek na wyświetlaczu to strach. Jednak (eh..) przymierzam się do zakupu.

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Odnoszę wrażenie, że coraz to nowsze smartfony są mniej odporne na tego typu zdarzenia losowe. Przecież każdy smartfon w końcu ląduje na glebie, więc dobrze by było, gdyby producenci myśleli także i o tym. rozwiązaniem słabej budowy Nexusa 5 może być bumper. Ma go mój kolega, to taka gumowa ramka dookoła obudowy, wystająca nieco ponad tylną pokrywę i ekran. Chroni nieźle, ale cudów też nie można się spodziewać.

 • Nazir

  Będę się martwił jak upadnie gdy już kupię , jakoś N5 nie wygląda na zbyt odporny na upadek i się rozpada przy każdym upadku :(

  Czyli skórzana wsuwka obowiązkowa

 • wiek

  dlatego natychmiast kupuję etui case tpu. ps. ok 2 lata temu mój lg 2x upadł tylko raz z wys. ok 0,5m i… pęknięte szkło ekranu, wymiana to 260zl, dlatego bez etui się nie ruszam :).

  • http://smartfan.pl Noob

   Chociaż jestem przeciwnikiem wszelakich pokrowców, to chyba w tym przypadku będzie to faktycznie dobry pomysł.

   • wiek

    dlaczego przeciwnikiem? etui case z tpu tylko minimalnie zwiększa wielkość telefonu a przy tym jest elastyczne mając twarde narożniki chroniąc dobrze fona.
    mój sgs2 upadł mi kilkadziesiąt razy , a 2 razy w biegu na beton i…. nic żadnej ryski dzięki właśnie etui, polecam.

    • Nazir

     Mój SGS2 przez 2,5 roku stan idealny bo od nowości mam go w firmowej wsuwce za 49 zł.

     Jak kupie nowy smartfon to obowiązkowo wsuwka skurzana

     • wiek

      … tylko żeby zadzwonić to musisz wyjąć go z tej wsuwki, a właśnie wtedy mi wyleciał z dłoni gdyż go NIC nie chroni, a to jest pewne na 100% że upadnie wcześniej czy później, pozdrawiam

    • http://smartfan.pl Noob

     Ja wiem, tpu to taki sylikon na plecki i boki smartfona. Mimo wszystko nieco powiększa urządzenie, kiedyś go używałem, ale mocno się zniechęciłem bo pod etui dostało mi się ziarnko piasku, które porysowało cały tył smartfona :(

     • wiek

      nie godzę się z tobą, telefon masz większy może o 3mm wiec niewiele, a żadnych rys czy przy lg 2x czy sgs2 nie zauważyłem, słowem telefon był idealny po 1,5 roku używania

     • http://smartfan.pl Noob

      ehh, widocznie miałem pecha :(