Samsung Galaxy Note 3 – pęknięty wyświetlacz

Jak odporny na upadki jest Samsung Galaxy Note 3?

Wraz ze wzrostem przekątnej ekranów w smartfonach, wzrasta też ich podatność na uszkodzenia. Nie da się ukryć, że im większy wyświetlacz, tym większe siły działają na jego powierzchnię podczas upadku. Nie wspomnę już, że wraz z powiększaniem gabarytów tego typu urządzeń – rośnie też ich ciężar, co również nie wpływa zbyt dobrze na wytrzymałość. Jak w „teście zderzeniowym” radzi sobie phablet Galaxy Note 3?

Samsung Galaxy Note 3 - pęknięty wyświetlacz

Redaktorzy portalu Android Authority poświęcili nowiutkiego Galaxy Note 3 tylko po to, aby sprawdzić jak bardzo urządzenie jest odporne na różnego rodzaju upadki. Niestety okazało się, że Note 3 nie należy do tytanów wytrzymałości. Rezultaty testu możecie obejrzeć na poniższym nagraniu wideo.

Jakie są Wasze wrażenia? Według mnie wygląda to niezbyt dobrze. Note 3 co prawda odniósł tylko niewielkie uszkodzenia (wgniecenie ramki wokół obiektywu kamery) podczas upadku na plecy, jednak już w efekcie upadku na bok – na ramce została cała masa paskudnych wgnieceń.

Najgorzej wypadł jednak upadek na ekran. Osoba testująca, która upuściła Note 3 z wysokości klatki piersiowej na wyświetlacz – potłukła praktycznie całą jego powierzchnię. Co prawda smartfon nadal normalnie funkcjonował, jednak jego spękany wygląd budził wielki żal. Jeśli mam być konkretny, to tak naprawdę sam wyświetlacz nie uległ uszkodzeniu, a potłukła się jedynie warstwa dotykowa, która znajduje się na jego powierzchni. Niestety w tego typu urządzeniach nie ma możliwości osobnej wymiany warstwy dotykowej – więc trzeba wymienić cały wyświetlacz. Koszt takiego zabiegu waha się w granicach od 600 do nawet 1000 zł. Jeśli więc kupiliście lub zamierzacie kupić Note 3, to pamiętajcie, żeby wraz ze smartbletem zaopatrzyć się także w jakieś dobre etui.

Źródło: YouTube


  • Bevel

    „Niestety w tego typu urządzeniach nie ma możliwości osobnej wymiany
    warstwy dotykowej – więc trzeba wymienić cały wyświetlacz. Koszt takiego
    zabiegu waha się w granicach od 600 do nawet 1000 zł.”
    Wszystko sie da. Skoro w s3, s4, note 2 mozna wymienic sama szybke, to czemu niby w tym modelu nie?