Motorola Nexus 6 i LG Nexus 5

Jak wygląda Nexus 6 w porównaniu do iPhone 6 Plus i Nexus 5?

Przed premierą Nexusa 6 po sieci krążyły plotki, jakoby urządzenie miało mieć ekran o przekątnej 5.96″. Mało kto w to wierzył, bo większość osób nie przypuszczała, że Google zdecyduje się na tak drastyczny krok i wypuści urządzenie o tak ogromnych gabarytach (przeskok ze smartfona na phablet). Pewnie wielu z was zastanawia się, jak pod względem wymiarów Nexus 6 wypada obok innych smartfonów. Dzięki nowym zdjęciom z portalu TechCrunch możemy zobaczyć Nexusa 6 obok Nexusa 5 i iPhone 6 Plus.

Motorola Nexus 6 i LG Nexus 5

Motorola Nexus 6 i LG Nexus 5

Nie wiem jak wy, ale ja do tej pory nie uzmysławiałem sobie, jak duży jest Nexus 6. Powyższe zdjęcie prezentuje Nexusa 6 obok jego poprzednika, Nexusa 5. Widać, że sprzęt w porównaniu do smartfona LG jest ogromny. Mimo wszystko producent Nexusa 6, firma Motorola – wykonała kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o wykorzystanie powierzchni smartfona, bo praktycznie cały front pokrywa ekran. Ramki, chociaż nie są aż tak wąskie jak np. w LG G3, to jednak i tak są dużo mniejsze, niż w Nexusie 5.

Sytuacja wygląda już zupełnie inaczej, jeśli chodzi o porównanie do iPhone 6 Plus. Wizualnie urządzenia są do siebie bardzo podobne, a ich gabaryty wydają się praktycznie identyczne.

Apple iPhone 6 Plus i Motorola Nexus 6

Apple iPhone 6 Plus i Motorola Nexus 6

Pamiętajmy jednak, że iPhone 6 Plus ma „zaledwie” 5.5″ ekran, natomiast Nexus 6 to sprzęt prawie 6″. Naturalnie Nexus 6 jest gabarytowo delikatnie większy i sporo grubszy (159.3 x 83 x 10.1 mm vs 158.1 x 77.8 x 7.1 mm), jednak w zamian mamy ekran o dużo większej przekątnej. A wy co myślicie o nowym Nexusie? Zdecydowalibyście się na jego zakup?


  • Marcel Jóźwiak

    Zważywszy na to że u nas wystartuje pewnie w cenie ok 3k… nie zdecyduję się :)

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Trochę szkoda, że Nexusy tak podrożały. Niska cena oprócz świeżego Androida – była zawsze ich wielkim atutem. Poza tym… 6″ smartfon to dla mnie już za wiele :)