Smartfon – dlaczego nie zawsze warto go miec

Jakie są negatywne skutki posiadania smartfona?

Tego, że smartfony zmieniają nasze życie nie trzeba chyba nikomu udowadniać. Mimo wszystko z tą zmianą nie zawsze wiążą się tylko dobre aspekty, ale też i złe. Jakie są negatywne skutki posiadania smartfona?

Smartfon - dlaczego nie zawsze warto go miec

Poniższe nagranie wideo w nieco przejaskrawiony sposób obrazuje, jakie skutki może mieć posiadanie smartfona. Sam pamiętam, że kiedy dostałem swój pierwszy smartfon, byłem nim do tego stopnia zachwycony, że często zamiast cieszyć się ze wspólnych chwil z bliską osobą – trzymałem w ręku to urządzenie i starałem się poznawać świat właśnie za jego pośrednictwem. Jak się okazuje, takie zachowanie niekoniecznie jest dobre, bo tracimy przez to wiele ulotnych chwil, do których nie da się już wrócić.

Smartfon potrafi pełnić między nami a otoczeniem ogromną barierę. Wiem, że potrzeba uwiecznienia każdej możliwej chwili w naszym upływającym życiu lub skorzystania ze smartfona jest bardzo silna, jednak czasami chyba warto się wstrzymać i schować urządzenie do kieszeni. Zapraszam do oglądania krótkiego, ale jakże mocno dającego do myślenia filmu. Mam nadzieję, że po jego obejrzeniu wielu z Was pomyśli, zanim zapragnie smartfonem nagrać np. chwilę otrzymywania tortu urodzinowego.