LG G2 – kamera

Jakie zdjęcia robi LG G2? Oto pokaz możliwości aparatu tego supersmartfona

LG G2, czyli najnowszy, flagowy smartfon koreańskiego producenta – w sklepach pojawi się dopiero pod koniec września. Mimo wszystko już teraz kilku szczęśliwców na świecie jest posiadaczami tego urządzenia. To właśnie dzięki jednej z takich osób mamy możliwość zobaczenia, jakie zdjęcia i filmy można przechwycić kamerą LG G2.

LG G2 - kamera

Administrator forum internetowego OptimusForums opublikował pokaźną ilość zdjęć, które chociaż trochę pokazują możliwości aparatu wbudowanego w G2. Fotografie były wykonywane na dworze, w świetnych warunkach oświetleniowych. Galerię tych zdjęć możecie obejrzeć poniżej.

Kamera w LG G2 domyślnie robi zdjęcia w rozdzielczości 10 megapikseli, które szczerze mówiąc wyglądają średnio. Mimo wszystko kilka zdjęć zostało zrobionych także w rozdzielczości 13 megapikseli, a te prezentują się już doskonale – są bardzo szczegółowe, odwzorowanie kolorów jest naprawdę świetne a ogólna jakość zdjęć robi naprawdę piorunujące wrażenie. Wygląda więc na to, że LG nareszcie wykonało kawał dobrej roboty i w G2 zastosowało bardzo dobry aparat (z optyczną stabilizacją obrazu). Jeśli jesteście ciekawi, jak fotografie G2 wypadają w porównaniu z innymi smartfonami, to zapraszam do zapoznania się z moim poprzednim artykułem na ten temat.

To jednak nie wszystko, poniżej możecie zobaczyć także trzy przykładowe filmy, nagrane za pośrednictwem LG G2. Zostały one przechwycone zarówno w 30fps, jak i 60fps.

Oczywiście na finalną ocenę, czy kamera G2 jest dobra, czy też nie – jest jeszcze trochę za wcześnie. Do wejścia urządzenia na półki sklepowe trochę zostało, a do tego czasu producent może jeszcze bardziej podrasować soft G2. Przypominam, że jak na tak zaawansowany smartfon G2 zapowiada się na model stosunkowo niedrogi. Już teraz można go zamawiać m.in. w niemieckim MediaMarkt, za jedyne 2140 zł.

Źródło (1, 2)