Jeden na trzy dostareczone smartfony w 2012 były Samsunga

Jeden na trzy dostarczone w 2012 roku smartfony, były z logo Samsunga

Samsung w zeszłym roku dosłownie zalał rynek swoimi androidowymi smartfonami. Według najnowszego raportu aż 1 na 3 smartfony dostarczone w 2012 roku, były produkcji Samsunga.

Jeden na trzy dostareczone smartfony w 2012 były Samsunga

Samsung na swojej oficjalnej stronie internetowej, pochwalił się najnowszymi danymi dotyczącymi dostaw smartfonów w zeszłym roku. Gdyby kogoś zastanawiała wiarygodność tego typu danych to już wyjaśniam, że koreański producent wcale nie stworzył ich sam, aby się przechwalać. Dane opracowała zewnętrzna firma analityczna, Strategy Analytics (SA). Co z nich wynika?

W zasadzie wszystko mówi grafika, przedstawiona na początku artykułu. Zdradza ona, że w całym, 2012 roku dostarczonych było 213 milionów smartfonów, z czego koreański gigant dostarczył 30.4% urządzeń. Uzmysławia nam to, że jeden na trzy dostarczone smartfony w zeszłym roku – wyszyły z fabryk Samsunga.

Świetne dane na pewno zachwycają Samsunga, jednak z innych informacji wynika, że szefostwo Google zaczyna się o to martwić. Koreański producent zdominował rynek smartfonów na całym świecie i w tej chwili mało która firma nawet aspiruje do tego, aby dominację Samsunga przełamać. Mobilny oddział Motoroli, który w tej chwili należy do Google, jest daleko w tyle, za większością androidowych producentów. Nic więc dziwnego, że Google martwi się o to, iż samsungowego monopolistę będzie bardzo trudno przezwyciężyć.

Źródło: Samsung, SA, GSMArena