Samsung Galaxy S IV – domniemane zdjęcie

Jeden z szefów Samsunga potwierdza: Galaxy S IV będzie z plastiku

Wiceprezes Samsung Mobile, Y.H. Lee stwierdził, że w SGS4 nie będzie żadnej zmiany, jeśli chodzi o materiał wykorzystywany do produkcji obudowy.

Samsung Galaxy S IV - domniemane zdjęcie

Zawiodą się pewnie wszystkie te osoby, które z utęsknieniem czekały na aluminiowego Galaxy S. Niestety wszystko wskazuje na to, że Galaxy S IV podtrzyma tradycję zapoczątkowaną przez pierwszego Galaxy S i jego obudowa też będzie wykonana w całości z plastiku. Nie wiem jak Was, ale mnie ta wiadomość wcale nie zaskoczyła, gdyż od początku spodziewałem się, że nowy S będzie zrobiony z tworzywa sztucznego. Koreański producent twierdzi nawet, że elastyczność, jaką oferuje plastik, daje obudowie dużo większą wytrzymałość, niż produkty innych firm.

Dlaczego Samsung w swoim flagowcu nie zastosuje jakiegoś innego materiału, np. wcześniej wspomnianego aluminium? Według Y.H. Lee, jest to spowodowane praktycznym podejściem do produkcji. Samsung, chcąc produkować dziesiątki milionów smartfonów nie ma zamiaru skupiać się na skomplikowanym i czasochłonnym procesie produkcji obudowy.

Jeśli chodzi o kwestię wymieniania baterii, Samsung ma zamiar posłuchać swoich klientów i umożliwić ten proces w SGS4. Możemy się więc spodziewać, że tak jak w poprzednich „eskach”, tak i w przypadku S IV tylna klapka będzie otwierana.

Przypominam, że prezentacja Galaxy S IV odbędzie się już 14 marca. Prawdopodobną i najbardziej aktualną specyfikację tego supersmartfona, znajdziecie na stronach SmartFan.pl.

Źródło: CNET