HTC One S

Jednak nie będzie Androida 4.2 i Sense 5 dla One S?

Zła wiadomość dla posiadaczy One S, którzy ostrzyli sobie zęby na aktualizację do Androida 4.2 i nakładkę Sense 5 UI. Wszystko wskazuje na to, że HTC już Was nie lubi, więc nie dostaniecie tego, co było zapowiadane.

HTC One S

Francuski oddział HTC poprzez swoje oficjalne, facebookowe konto poinformował (w odpowiedzi na pytanie jednego z posiadaczy One S), że użytkownicy tego smartfona nie dostaną nowego Androida i aktualizacji Sense UI. Jednym słowem, jeśli ta informacja faktycznie się potwierdzi, HTC nie dotrzyma swojej obietnicy. Przecież jakiś czas temu HTC informowało, że dostarczy Sense 5 do wszystkich smartfonów ze średniej półki cenowej.

Dzisiejsza wiadomość pokrótce oznacza zgon One S, który na zawsze utknie z Androidem 4.1 Jelly Bean i Sense 4+ UI. Oczywiście nie jest to fatalne zakończenie, przecież jest wiele, całkiem nowych smartfonów, które mogą tylko pomarzyć o Andku w wersji 4.1. Mimo wszystko po zapowiedziach tajwańskiego producenta pozostaje pewien niesmak i niedosyt. Jeśli ktoś już coś zapowiada (a szczególnie tak wielka korporacja), to moim zdaniem powinien się z tego wywiązać.

Pamiętajmy oczywiście, że zapowiedź HTC France wcale nie oznacza, że np. w Polsce smartfony One S nie dostaną Androida 4.2 i Sense 5. Być może francuskie One S cierpią na jakąś dziwną przypadłość, która uniemożliwia ich upgrade. Oczywiście możemy się tak pocieszać, szkoda tylko, że bardziej prawdopodobny jest scenariusz braku upgrade do 4.2 w skali globalnej.

Źródło: HTC (Facebook)