HTC-Desire-HD

Jednak nie będzie Ice Cream Sandwich dla HTC Desire HD – to ostateczna decyzja

HTC plącze się w zeznaniach – tym razem mamy jednak ostateczną, oficjalną decyzję. Niestety nie będzie aktualizacji Ice Cream Sandwich dla Desire HD.

HTC Desire HD

Na początku tego tygodnia wszystkimi posiadaczami HTC Desire HD wstrząsnęła wiadomość, że nie będzie aktualizacji Android 4.0 dla ich smartfonu. Nowinkę podał kanadyjski operator telefonii komórkowej, firma Telus. Według niej – Desire HD kiepsko zniósł pierwsze testy na ICS, stąd decyzja o anulowaniu aktualizacji.

Kilka dni po przecieku z firmy Telus – HTC wydało oficjalne oświadczenie, w którym zapewniało, że prace nad aktualizacjami do ICS dla Desire HD i Desire S idą zgodnie z planem.

Dzisiaj nadeszła kolejna wiadomość od tajwańskiego producenta, która niestety potwierdza doniesienia operatora Telus. Według HTC – obecne oprogramowanie (Android 4.0 ICS) jest dla Desire HD najbardziej optymalne. Wygląda więc na to, że ten niegdyś flagowy model HTC zostanie za zawsze „przykuty” do Android 2.3 Gingerbread. Ciekawscy mogą poniżej przeczytać treść oficjalnego oświadczenia HTC w tej sprawie.

Po gruntownych testach HTC doszło do wniosku, że obecna wersja Android z HTC Sense zapewnia klientom najlepsze wrażenia na HTC Desire HD. Kiedy bierzemy pod uwagę nowe wersje oprogramowania, rozważamy wiele różnych czynników, ale ostatecznie najważniejsza jest dla nas jakość dla klienta. Przepraszamy naszych klientów za zamieszanie, jakie spowodowała ta zmiana.

Źródło: AndroidCentral