Samsung GALAXY mini 2

Jelly Bean dla Galaxy mini 2 jednak anulowany

Samsung Galaxy mini 2 to w naszym kraju wyjątkowo popularny smartfon. Urządzenie począwszy od premiery łączyło w sobie doskonały stosunek możliwości, do ceny. Wielu posiadaczy Galaxy mini 2 miało jednak nadzieję, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, koreański producent wypuści dla niego upgrade do Android Jelly Bean. Czy jednak na pewno?

Samsung GALAXY mini 2

Hiszpański oddział Samsunga, na swoim oficjalnym, twitterowym koncie poinformował, że Galaxy mini 2 nie dostanie aktualizacji do Jelly Bean. Jak koreański producent motywuje swoją decyzję? Niestety, mamy tu do czynienia ze standardową „ściemą”, według której „Samsung po upgrade nie będzie mógł zapewnić najlepszych doświadczeń dla użytkowników”, co na ludzki język można tłumaczyć tym, że Galaxy mini 2 ma rzekomo za słabe podzespoły, aby udźwignąć Jelly Bean. Czy faktycznie tak jest?

Samsung Galaxy mini 2 - odwołanie Jelly Bean

Samsung Galaxy mini 2 – nie będzie Jelly Bean

Galaxy mini 2, jak na budżetowy smartfon dysponuje całkiem mocną specyfikacją. Słuchawka ma 512MB RAM, 4GB ROM oraz 800MHz, jednordzeniowy procek Cortex-A5. Dla porównania Samsung Galaxy Music, który ma praktycznie identyczną specyfikację, już dostał aktualizację do Jelly Bean. Wiem wiem, Music ma mocniejszy CPU, oparty o rdzeń Cortex-A9. Mimo wszystko, przy JB, który jest dobrze zoptymalizowany pod słabsze smartfony (m.in. dzięki Project Butter), nie powinno to stanowić problemu.

Jeśli Galaxy mini 2 faktycznie nie dostanie aktualizacji do Androida 4.1, przełoży się to na sporą frustrację użytkowników tego urządzenia oraz (prawdopodobnie) spadek jego cen na portalach aukcyjnych. Po co inwestować w smartfon, który „zgnije” z systemem Android 2.3 Gingerbread na pokładzie? Zamiast niego są inne, ciekawsze alternatywy (jak wcześniej wspomniany Galaxy Music lub Galaxy Young).

Dzięki Czuczu za cynk!

Źródło: Twitter