Propagacja systemu Android w listopadzie 2012

Jelly Bean podwoił swoje udziały w ekosystemie Android

Jak co miesiąc – Google podało nowe statystyki, dotyczące propagacji poszczególnych wersji systemu Android. Okazuje się, że Jelly Bean podwoiło swoje udziały.

Propagacja systemu Android w listopadzie 2012

Aktualne dane nie wnoszą do ekosystemu Androida znaczących zmian. Chyba najważniejszą z nich, jest podwojenie udziałów wersji Jelly Bean, która z 2.7% – podskoczyła do aż 6.7%. Czego można się było spodziewać, największym przegranym w tym miesiącu, jest Gingerbread – który co prawda nadal jest na ponad połowie urządzeń z Androidem, jednak z 54.2% zjechał do 50.8%.

Ciągle rośnie liczba urządzeń, wyposażonych w Android 4.0 Ice Cream Sandwich (skok z 25.8% do 27.5%). Jest to spowodowane najprawdopodobniej tym, iż do sprzedaży nadal trafiają nowe słuchawki i tablety, wyposażone właśnie w ICS.

Po raz kolejny statystyki ujawniają największą wadę systemu Android, a mianowicie jego dużą fragmentację. Google nie jest pewnie zbyt dumne z faktu, że ponad połowa użytkowników Androida nadal „kisi” się na wersji Gingerbread, która swoją premierę miała w grudniu 2010 roku, czyli dwa lata temu.

Źródło: Google