HTC One – tył

Jest już pierwsza aktualizacja dla HTC One, usprawnia działanie kamery

HTC wypuściło pierwszą aktualizację dla swojego nowego flagowca, One. Według portalu HardwareZone, upgrade znacząco usprawnia działanie kamery – szczególnie wtedy, gdy korzystamy z niej w dobrych warunkach oświetleniowych.

HTC One - tył

Kamera UltraPixel, zamontowana w HTC One, radzi sobie dobrze w ciemnych miejscach, niestety jeśli chcemy zrobić zdjęcia w świetle dziennym, to nie wychodzą one już tak dobrze, jak można by tego oczekiwać. Powodem takiego stanu rzeczy, są nadmierne szumy i algorytm odszumiający, które znacząco zmniejszają ilość widocznych na fotografiach detali.

Cały problem leży oczywiście nie w podzespołach sprzętowych One, ale w jego oprogramowaniu. Całe szczęście HTC zdecydowało się nieco doszlifować soft, aby zdjęcia robione One, były dużo lepszej jakości. Według portalu HardwareZone, zdjęcia wykonywane po upgrade są dużo ostrzejsze, niż poprzednio. Porównanie fotografii robionych przed aktualizacją i po niej, możecie obejrzeć poniżej.

HTC One - kamera po aktualizacji

Po upgrade zauważono niestety jeden błąd, który powoduje, że zdjęcia wykonane z czułością ISO800 są bardziej zaszumione i wygładzone, niż te robione w ISO1600 i ISO400. Można się jednak spodziewać, że ten aspekt zostanie poprawiony wraz z kolejną poprawką.

Według HTC, wszystkie smartfony, które w kwietniu trafią do sklepów, będą zaopatrzone w nowy firmware. Jeśli więc chcesz kupić One i czytałeś jego pierwsze testy, to pamiętaj, że zdjęcia robione za pomocą finalnej, sklepowej wersji, będą dużo ładniejsze, niż te wykonywane wersją przedpremierową (użytą do testów).

Źródło: HardwareZone