Wykres

Jest już ponad 1 miliard użytkowników smartfonów na całym świecie

Firma analityczna Strategy Analytics poinformowała, że liczba użytkowników smartfonów na całym świecie, przekroczyła już 1 miliard.

Wykres

Smartfon, czyli „inteligentna odmiana telefonu” to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zarówno telefonu komórkowego, jak i komputera. Historia smartfonów sięga roku 1996. Okazuje się, że fanów smartfonów na całym świecie jest coraz więcej. Dla porównania dodam, iż w trzecim kwartale 2011, liczba użytkowników tych inteligentnych urządzeń, wynosiła „zaledwie” 0.7 miliarda.

Ujmując tę statystykę bardziej obrazowo można powiedzieć, że obecnie co siódma osoba na świecie, ma smartfon. A jak ma wyglądać przyszłość smartfonów? Jak szybko będzie rosnąć liczba ich użytkowników?

Według Strategy Analytics, liczba posiadaczy smartfonów sięgnie 2 miliardów nie później, niż w 2015 roku. Trzeba przyznać, że przyrost ten będzie zdumiewający – zważywszy na fakt, iż do osiągnięcia 1 miliarda „niewolników”, smartfony potrzebowały grubo ponad dekady. Mimo wszystko potencjał wzrostu jest ogromny, szczególnie jeśli spojrzymy na Chiny, Indie oraz kraje afrykańskie. Mnie, jako prowadzącego ten portal bardzo to cieszy, gdyż nadal liczę coraz większą rzeszę czytelników :)

Źródło: Strategy Analytics