John Chen

John Chen, czyli nowy prezes BlackBerry – pozbywa się dawnego szefostwa

Plany sprzedaży BlackBerry spełzły na niczym, jednak firma nie jest jeszcze na całkowicie straconej pozycji. Fairfax Financial, czyli fundusz, który zainwestował w BB 1 miliard $, wymienił już prezesa firmy, który rozpoczął jej restrukturyzację. Dzisiaj z pracą w BlackBerry pożegnało się aż czterech menadżerów najwyższego szczebla.

John Chen

John Chen

Nie ma się co dziwić, że nowy CEO BlackBerry, John Chen, zwalnia stare kierownictwo. Pracę stracili dzisiaj m.in. Chief Operating Officer (COO, Dyrektor Operacyjny) Kristian Tear oraz Chief Marketing Officer (CMO, Dyrektor ds. Marketingu) Frank Boulben. Oto co John Chen miał do powiedzenia na ich pożegnanie:

„Dziękuję Kristianowi i Frankowi za ich wysiłki na rzecz BlackBerry. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł pracować bezpośrednio z utalentowanymi zespołami inżynierów, sprzedaży i marketingu na całym świece, aby umożliwić BlackBerry zmianę negatywnego trendu i wdrażanie innowacji.”

To oczywiście nie wszystko, bo pracę stracił też Chief Financial Officer (CFO, Dyrektor Finansowy) Brian Bidulka (nie ma się co dziwić, że BB tak cienko przędzie, skoro główny księgowy ma takie nazwisko :) ). W jego miejsce wskoczy James Yersh, który z BlackBerry jest związany od 2008 roku i pełnił w nim najróżniejsze funkcje. Bidulka pozostanie do końca roku fiskalnego na stanowisku doradcy. Chen podziękował odchodzącemu CFO i powitał nowego:

„Nie mogę się doczekać pracy z Jamesem i z jego zespołem finansowym, by móc iść naprzód, realizować plany i w dalszej perspektywie przynieść wartość dla naszych akcjonariuszy.”

Ostatnim straceńcem jest Roger Martin, który zasiadał w zarządzie od 2007 roku. Według oficjalnych informacji Roger Martin sam zrezygnował ze swojej funkcji.

Źródło


  • Nazir

    Wywalić kadrę i dogadać się z MS aby był BB Windows Phone :)

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Albo zarówno Windows Phone i Android.