Jolla – smartfon

Jolla już w maju zaprezentuje swoje pierwsze urządzenie?

Jolla, czyli fińska firma stworzona przez byłych pracowników Nokii, przygotowuje się do swojego wielkiego wydarzenia. Już w maju ma zostać zaprezentowane pierwsze urządzenie tej firmy.

Jolla - smartfon

Jolla buduje swoje produkty na bazie Nokii N9 oraz systemu MeeGo (teraz przebrandowanego na Sailfish OS). Urządzenie, które zobaczymy w maju, ma mieć „nowoczesny, skandynawski design” oraz oczywiście system operacyjny Sailfish.

Jolla - Sailfish OS

Antti Saarnio, reprezentujący Jolla powiedział, że krótko po prezentacji nowego smartfona, uruchomiona zostanie jego przedsprzedaż. Wszystkie te osoby, które zamówią w niej smartfon, mają otrzymać specjalne i niepowtarzalne funkcje.

Czy smartfon Jolla wzbudzi jakieś zainteresowanie i ma szansę na sukces? Według mnie tak. Przecież system MeeGo, który został „zaorany” przez Nokię miał całą rzeszę wielbicieli. Dlaczego więc niewielka firma, dysponująca co prawda małym budżetem (ale mająca też dużo mniejsze koszty funkcjonowania), nie mogłaby w ten sposób zaistnieć? Szczerze mówiąc mocno trzymam kciuki za Jolla, gdyż sukces tego przedsięwzięcia utrze nieco nos Nokii, która olała MeeGo (a poza tym, im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla nas, konsumentów).

Źródło: Digitoday


  • wania

    Również trzymam mocno kciuki za Jolle. Jak dla mnie MeeGo był/jest najlepszym systemem z jakim miałem do czynienia!