MeeGo

Jolla Ltd. zaprojektuje nowe smartfony z MeeGo

Nokia kilka dni temu rozwiązała współpracę z całym zespołem, który od początku tworzył system i smartfony z MeeGo. Wygląda jednak na to, że MeeGo nadal żyje.

MeeGo

Nokia podpisując umowę z Microsoftem na produkcję smartfonów z Windows Phone – porzuciła swoje wszystkie dotychczasowe systemy, m.in. MeeGo i Symbian. Okazuje się jednak, że koniec prac Nokii nad MeeGo wcale nie oznacza, że życie systemu dobiegło końca. Nowo powstała fińska firma Jolla Ltd. przejęła system MeeGo – i ma zamiar go nadal rozwijać. Prace nad systemem zostaną wznowione w miejscu, w którym zaprzestała ich Nokia.

Jolla Ltd. tworzą najważniejsi pracownicy, którzy dotychczas pracowali nad MeeGo u fińskiego giganta. Szefem firmy został Marc Dillon, który pracował w Nokii od prawie dziewiętnastu lat (w tym od początku 2006 roku nad systemem MeeGo). Zespół ma pracować nad systemem i nowymi smartfonami, które będą działać w jego oparciu. Miejmy nadzieję, że OS wkrótce znowu ujrzy światło dzienne w nowym smartfonie, który będzie lepszy (lub chociaż równie dobry) co ostatnia słuchawka z MeeGo Nokii – kultowy już model N9.

Źródło: GSMArena