Samsung Galaxy Note 4 – przycisk kamery

Wszystkie szczegóły nt. kamery Samsunga Galaxy Note 4 zostały ujawnione

Do premiery Galaxy Note 4 pozostało już naprawdę niewiele czasu (według plotek ten phablet ma mieć premierę 3 września, podczas berlińskich targów IFA 2014). Rosnąca ilość plotek dotyczących tego sprzętu sprawia, że wydaje się on być coraz bardziej interesującym urządzeniem. Tym razem, dzięki portalowi SamMobile możemy się dowiedzieć praktycznie wszystkiego nt. kamery tego urządzenia.

Samsung Galaxy Note 4 - przycisk kamery

Jeśli plotka się potwierdzi, to Galaxy Note 4 będzie dysponował naprawdę niezłym zestawem. Urządzenie ma podobno posiadać 16 Mpix kamerę, opartą o sensor Sony IMX240, wspomaganą przez optyczną stabilizację obrazu. Warto dodać, że Sony IMX240 to sensor, który siedzi również w wypuszczonym wyłącznie na koreański rynek modelu Galaxy S5 LTE-A. Galaxy Note 4, dzięki swojej kamerze będzie potrafił nagrywać firmy 4K UHD z prędkością 30 fps.

To jednak nie wszystko, kamera w tym phablecie ma posiadać także kilka nowych „smaczków”. Jednym z nich jest funkcja Side Touch. U dołu prawej krawędzi Note 4 ma się znajdować dotykowy sensor. Dzięki niemu nie tylko odblokujemy nasz phablet – ma on też służyć jako „wirtualny” spust migawki.

Kamera w Galaxy Note 4 ma także posiadać nowe tryby robienia zdjęć, jak Wide Selfie (szerokokątne selfie), Selfie, Selfie Alarm oraz tworzenie plików GIF. Oczywiście dostępne będą także wszystkie funkcje, które znaleźć można teraz w Galaxy S5.

Jeśli już wspominałem o selfie to dodam jeszcze, że przednia kamera ma mieć 3.7 Mpix i możliwość przechwytywania zdjęć oraz wideo w rozdzielczości WQHD (2560 x 1440).

Jak więc widzicie, jest na co czekać, bo jeśli plotka się potwierdzi – kamera w Galaxy Note 4 spełni większość, nawet tych najwyższych oczekiwań.

Aktualizacja: No i mamy w zasadzie pewność, że Samsung 3 września zaprezentuje Note 4, a to za sprawą nowego wideo, za pośrednictwem którego koreański gigant zaprasza na to wydarzenie. Zwiastun premiery nowego phabletu Samsunga możecie więc obejrzeć poniżej.


  • juzek

    KNOX i tyle w temacie…