Samsung Galaxy S5 – czarny

Kamera w Galaxy S5 ma nową, sześcioelementową optykę – niestety Samsung ma problemy z jej produkcją

Produkcja Samsunga Galaxy S5 ucierpiała niedawno, gdy fabryka jednego z podwykonawców produkującego kluczowy element SGS5 – spłonęła. Teraz okazuje się, że Samsung ma kolejny problem, spowodowany przez 16 MP kamerę ISOCELL tego smartfona.

Samsung Galaxy S5 - czarny

Właściwie kłopotu nie sprawia sensor ISOCELL, ale jego miniaturowy obiektyw, który zamiast standardowych pięciu elementów (jak w 13 MP kamerce Galaxy S4), składa się z aż sześciu elementów. Jak się okazuje, Samsung ma podobno problemy ze zmontowaniem tak małego, 6-elementowego obiektywu. Obiektyw posiada bardzo cienkie plastikowe soczewki, które najpierw są precyzyjnie odlewane a potem wysyłane do zewnętrznych firm, aby złożyły je w całość.

Niestety elementy są podobno tak cienkie, że ich podatność na uszkodzenia jest niezwykle duża. Sprawia to, że podczas procesu składania obiektywu w całość  – wiele soczewek jest uszkadzanych, co drastycznie zmniejsza wydajność produkcji. Pełna moc przerobowa i produkcja nowego elementu miała ruszyć już w zeszłym miesiącu, a według portalu ETNews, jest ona na poziomie 20-30% oczekiwanego stanu.

Sklepowy debiut Galaxy S5 ma nastąpić 11 kwietnia, jednak z uwagi na piętrzące się problemy – tak naprawdę nie wiadomo, czy smartfonów wystarczy dla wszystkich. Z drugiej jednak strony pamiętajmy, że tego typu wiadomości mogą być celowo propagowane przez marketingowców. Nic przecież tak nie napędza sprzedaży, jak sugerowanie potencjalnym klientom, że produkt, który chcą kupić – może być dostępny w bardzo niewielkiej ilości i nie wszyscy zdążą go kupić.

Gdyby kogoś interesowała jeszcze kamera Galaxy S5, to przypominam, że na łamach SmartFan.pl publikowałem jej porównanie do innych topowych smartfonów.