lg nexus 4

Kamera w Nexus 4 zabarwia zdjęcia na fioletowo

Okazuje się, że LG Nexus 4 wcale nie jest smartfonem idealnym. Według portalu PhoneArena, kamera w tym urządzeniu psuje mocno doświetlone zdjęcia, nadając im dziwnego, fioletowego zabarwienia.

lg nexus 4


Pewnie nie każdy pamięta – ale identyczny problem występuje w Apple iPhone 5. Krótko po jego premierze informowałem Was, że kiedy skierujemy kamerę iPhone 5 na jakieś silne źródła światła, jak słońce lub lampy, uzyskamy zdjęcia o silnym, fioletowym zabarwieniu (tzw. „fioletowa flara”). Apple wytłumaczyło, że takie zachowanie kamery to normalne zjawisko, którym nie należy się przejmować (chociaż w iPhone 4 się nie pojawiało).

Okazuje się, że najnowszy smartfon Google wyprodukowany przez LG – Nexus 4, ma dokładnie ten sam problem, co iPhone 5. Kamera skierowana na bardzo jasne źródła światła, wyprodukuje nam fioletowe zdjęcia. Przykład takiej fotografii zrobionej Nexusem 4, możecie obejrzeć poniżej.

lg nexus 4 - fioletowe zabarwienie zdjęcia

Wszystko wskazuje na to, że sensory/obiektywy zastosowane w iPhone 5 i Nexus 4, mają niestety tendencję do zabarwiania zdjęć na fioletowo. Nie sądzę, aby ten problem można było wyeliminować jakąś łatką programową. Jedyne rozwiązanie jakie mi się nasuwa, to nie kierować obiektywu kamery na bardzo jasne obiekty. Ciekawe, czy producentom sensorów uda się w następnych generacjach urządzeń zniwelować to dziwne zjawisko. Gdyby ktoś z czytelników miał na ten temat jakieś szersze informacje, niech nie krępuje się nimi podzielić w komentarzu pod tekstem.

Źródło: PhoneArena, Google+