Wykres – do góry

Kantar Worldpanel: Windows Phone zgarnął już ponad 10% udziału w rynku europejskim

Firma specjalizująca się w analizowaniu rynku mobilnego, Kantar Worldpanel, opublikowała właśnie raport, obejmujący okres od sierpnia do października 2013 roku. Jeśli wierzyć danym, Windows Phone w Europie radzi sobie coraz lepiej osiągając już tutaj ponad 10% udział.

Windows Phone 8

Microsoftowe mobilne okienka w porównaniu z takim samym okresem roku 2012, podwoiły swój udział (wtedy notowania WP wynosiły 4.7%). Według Kantar większość ze smartfonów opartych o Windows Phone to urządzenia niskobudżetowe. Ciężko się jednak temu co dziwić, przecież z wielu poprzednich raportów wiemy, że Nokia Lumia 520 to najpopularniejszy smartfon oparty o ten OS.

Kantar Worldpanel - sierpień-październik 2013, raport

Według Dominica Sunnebo, Global Consumer Insight Director w firmie Kantar Worldpanel, Windows Phone największe wzrosty odnotowuje w Wielkiej Brytanii, gdzie jego udział w rynku wzrósł z 7.4% do 12% w październiku.

Raport Kantar Worldpanel oczywiście nie mówi wyłącznie o Windows Phone. Według danych również Android radzi sobie całkiem nieźle, bo jego udział na pięciu największych europejskich rynkach wzrósł o 7% (z 63.9% do aż 70.9%). Android jest więc u nas niekwestionowanym królem.

Na drugim miejscu, między Windows Phone a Androidem znajduje się iOS. System Apple radzi sobie fenomenalnie w Japonii (76.1% udziału) i USA (52.8%), jednak w Europie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na 5 największych europejskich rynkach badanych przez Kantar Worldpanel (Niemcy, UK, Francja, Włochy oraz Hiszpania), system iOS miał zaledwie 15.8% udziału. W porównaniu do roku poprzedniego, kiedy to Apple na Starym Kontynencie miało 21.2% kawałek tortu, jest to spadek o -5.4%.

Źródło


 • Dajka

  Jak idzie o zgarnianie to w zgarnianiu najlepeij wypadały zgarniarko-wyrówniarki z firmy Ostrówek

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Prawda, aczkolwiek niektórzy polecają również zgarniarki Caterpillar.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Brawo dla Windows Phone i życzę większego sukcesu :)
  Może niebawem też zwiększę ilość udziału WP8 jak kupie smartfon