Samsung Galaxy S4 mini

Kiepska sprzedaż Samsunga Galaxy S4 mini?

W zeszłym roku Samsung zapoczątkował smartfony z serii mini, a pierwszym z nich był Galaxy S III mini. W tym roku koreański producent chcąc kontynuować ten trend – zaprezentował S4 mini. Jak się jednak okazuje, smartfon nie cieszy się taką popularnością, jakiej by chciał producent.

Samsung Galaxy S4 mini

Oczywiście idea wypuszczania wersji mini flagowych smartfonów jest świetna, bo teoretycznie powinniśmy dostać urządzenie z topową specyfikacją, ale zamkniętą w małej obudowie. Niestety w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej, bo Samsung w małą obudowę pakuje średnią specyfikację i stara się ją sprzedać jako coś klasy premium.

Sytuacja oczywiście wygląda podobnie, jeśli chodzi o Galaxy S4 mini. Urządzenie swoimi danymi technicznymi wcale nie powala, nie ma się więc co dziwić, że według portalu DigiTimes – jego sprzedaż idzie dość kiepsko. Dla porównania zamiast kupować S4 mini, który ma przeciętną specyfikację, lepiej zapłacić tyle samo i kupić zeszłorocznego flagowca Galaxy S III, który od S4 mini jest o wiele lepszy.

Samsung ma oczywiście swoich naśladowców, więc także HTC wypuściło swojego One mini, który jest dość mocno okrojoną wersją flagowego One. Ideę urządzeń mini chyba najlepiej zrozumiało Sony, które niedawno zaprezentowało Xperię Z1 f. Smartfon oprócz mniejszej baterii i ekranu o gorszej rozdzielczości – praktycznie niczym nie różni się od swojego pierwowzoru, Xperii Z1. Niestety Sony póki co sprzedaje ten smartfon wyłącznie na terenie Japonii i nic nie wskazuje na to, że ma zamiar wprowadzić go także do np. europejskich sklepów.

Segment smartfonów z serii mini, chociaż teoretycznie wypełniony – to w praktyce jest nadal niezagospodarowany. Miejmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni, bo przecież wiele osób chce mieć np. 4″ smartfon porządnym aparatem i topowym chipsetem. Być może kiepskie wyniki sprzedaży skłonią takich producentów jak Samsung do zmiany swojej polityki.

Źródło


 • dirtyterror

  S3 nie jest gorszy od s4 mini. Kto wam to powiedział? Czy to może wasza chora dedukcja? Tzn, że stary procesor quad core intela jest gorszy od nowego 2 rdzeniowego i3? I to jest myślenie ludzi z portalu związanego z technologią…

  • dirtyterror

   Przepraszam pomyłka: S3 nie jest lepszy* od s4 mini.

   • http://smartfan.pl/ Noob

    To nie takie proste, bo obydwa urządzenia mają swoje dobre i złe strony. Mimo wszystko rozważając te dwa smartfony wybrałbym S III zamiast S4 mini, dlaczego? S III ma zdecydowanie fajniejszy ekran (większy o wyższej rozdzielczości). S III to też więcej pamięci wewnętrznej a także większa bateria. Jeśli kupimy model I9305 to nawet RAM’u w S III będzie więcej. Kamery te sprzęty mają takie same, jedyna dyskusja może się toczyć w obrębie chipsetu i tego, czy lepsze są dwa rdzenie Krait czy cztery Cortex-A9. Według mnie pod względem wydajnościowym wygląda to tu bardzo podobnie. Reasumując – S III faktycznie może być lepszy.

 • PeterK

  No, ja to się dziwię trochę, że ludzie kupują s4 i note 3. Co prawda w ich cenie nie można kupić nic lepszego(bo nic, poza może Iphonem nowym, tyle nie kosztuje ;)), ale zdecydowanie można kupić prawie to samo taniej.
  O S3+ chodziły kiedyś słuchy (http://phandroid.com/2013/03/12/samsung-galaxy-s3-plus/) i rzeczywiście miał być lepszy od oryginału.

  • http://smartfan.pl Noob

   Samsung przegina z cenami, to fakt, chociaż Galaxy Note 3 dosyć trudno przebić pod względem możliwości. Mimo wszystko faktycznie, są tańsze i także dobre urządzenia. Co do S4 to sprawa jest prostsza, bo tutaj konkurencja jest dużo większa.

 • PeterK

  W sumie ciekawe. Pewnie zaważyła wysoka cena. Bo w swojej generacji jest chyba najfajniejszym minisem; One mini nawet nie ma się co porównywać a Z1f jest właściwie pół generacji do przodu.

  Rzeczywiście zdaje się, że problemem tego telefonu jest większy i (wow!) czterordzeniowy S3 w niższej cenie – cechy te, chyba wbrew intencjom Samsunga czynią go w oczach wielu bardziej zachęcającym od młodszego i mini-ejszego brata. Bo sam w sobie jako S4Mini działa zupełnie sprawnie, rozdzielczość przy tych rozmiarach jest zupełnie wystarczająca a Snapdragon 400 całkiem ładnie sobie radzi na stosunkowo małej baterii.

  Ja tylko żałuję że z tego wszystkiego nie pojawił się S3+ o którym gdzieniegdzie pobąkiwano a który mógł dołożyć nieco lepszy ekran i większą baterię do s3 czyniąc go telefonem niemal idealnym

  • http://smartfan.pl Noob

   W cenie S4 mini można nabyć coś lepszego, a konsumenci najwyraźniej nie kupują bajek o S4 mini jako mniejszym bliźniaku S4. Co do S3+ to faktycznie mogłoby być ciekawe urządzenie, pamiętaj jednak, że S II Plus, który pojawił się po S II, był tak naprawdę gorszy niż pierwowzór :(