Apple-iPhone-4S-0

Kiepska żywotność baterii w iPhone 4S, jaka jest przyczyna?

Wielu użytkowników iPhone 4S skarży się, iż ich nowy nabytek – konsumuje ogromne ilości energii, przez co urządzenie trzeba często doładowywać. Gdzie leży przyczyna tego problemu?

Apple iPhone 4S

Użytkownicy zagłębiający się i testujący ten problem, doszli do wniosku, że winnym prądożerności iPhone 4S – jest system iOS 5. Przyczyną mają być ustawienia strefy czasowej w usłudze lokalizacyjnej systemu.

System iOS 5 domyślnie sam aktualizuje czas naszego iPhone 4S, w zależności od strefy czasowej, w jakiej się znajdujemy. Niestety, usługa automatycznej aktualizacji kontaktuje się ciągle z serwerem lokalizacyjnym – nawet, gdy pozostajemy ciągle w tej samej strefie czasowej. Powoduje to niemiłosierny drenaż baterii.

Jeśli więc doświadczasz szybko znikającego paska baterii – spróbuj wyłączyć ustawianie strefy czasowej w systemie iOS 5. Nie zmniejszy to funkcjonalności urządzenia (chyba, że często podróżujesz za granicę), ale może znacznie wydłużyć czas działania smartfona.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Apple szybko wypuści „łatkę”, która naprawi problem drenażu baterii przez system iOS 5.

Źródło: Pocket-lint