Nokia – logo

Kiepskie wyniki finansowe Nokii w Q3

Nokia, po kiepskim drugim kwartale tego roku – kończy trzeci kwartał ze stratą operacyjną.

Nokia

Sprzedaż telefonów i usług w Nokia Devices & Services spadł (rok do roku) o 25%. Efektem tego jest spadek zysku operacyjnego departamentu aż o 84% (rok do roku), do 132 milionów euro. To i tak dużo lepiej, niż w drugim kwartale tego roku, kiedy nokia zanotowała stratę operacyjną wysokości 247 milionów euro. Niestety Nokia, jako całość – notuje w trzecim kwartale stratę operacyjną wysokości 71 milionów euro.

Inne firmy, należące do Nokii – czyli NAVTEQ, oraz Nokia-Siemens Networks – również nie przynoszą zysków. Te dwie firmy w Q3 osiągnęły stratę wysokości 159 milionów euro.

Miejmy nadzieję, że Nokia wreszcie podźwignie się z tarapatów finansowych. Fiński gigant jest obecnie w przełomowym momencie – już za niecały tydzień zobaczymy prezentację pierwszych smartfonów Nokia, wyposażonych w system Windows Phone. Współpraca z Microsoftem to dla Nokii „być, albo nie być”. Już w Q4 powinna ruszyć sprzedaż urządzeń fińskiego giganta z WP, więc wyniki finansowe za ostatni kwartał tego roku – mogą okazać się kluczowe.

Źródło: Nokia