LG G2 – KitKat

KitKat dla LG G2 jeszcze w tym miesiącu – to oficjalna wiadomość (już nie)

Niezbadane są miejsca, którymi LG czasami postanawia informować swoich klientów o ważnych wydarzeniach związanych z ich smartfonami. Na oficjalnym, twitterowym profilu saudyjskiego oddziału LG pojawiła się dzisiaj informacja, że Koreańczycy rozpoczynają upgrade G2 do najnowszej odsłony Androida, 4.4 KitKat.

LG G2 - KitKat

Informacja z Arabii Saudyjskiej jest oczywiście dobra i dla nas, bo w tym kraju sprzedawany jest międzynarodowy wariant G2, dostępny także i u nas. Oczywiście może minąć jeszcze trochę czasu, zanim LG Polska wypuści 4.4 KitKat dla G2, jednak nie powinno to już potrwać zbyt długo.

To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o KitKat dla LG G2. Koreańczycy już od jakiegoś czasu mogą się cieszyć z nowego firmware, bo LG udostępniło Androida 4.4 dla „swoich ziomków” już w listopadzie zeszłego roku. Niestety wersja koreańska różni się od międzynarodowej dość znacznie, więc oprogramowanie stworzone dla tamtejszej wersji jest niekompatybilne z resztą świata.

Co nowego (oprócz samego Android 4.4 KitKat) przynosi aktualizacja dla LG G2? Przede wszystkim mamy tu wiele poprawek usprawniających wydajność sprzętu, trochę zmian dotyczących wyglądu menu ustawień oraz oczywiście zmianę kolorów ikon na pasku statusu. Zmian jest zapewne dużo więcej, niestety LG nie należy do tych firm, które dyskutują z prasą w cywilizowany i wyczerpujący sposób. Poniżej możecie jeszcze zobaczyć nagranie wideo, na którym pokazano koreańskiego LG G2 z zainstalowanym KitKat’em.

Aktualizacja: Włoski oddział LG poinformował, że Android 4.4 KitKat dla G2 powinien pojawić się pod koniec marca.

Aktualizacja (16.I.2014): Niestety saudyjskie LG wycofało się ze swojej informacji i teraz twierdzi, że zamiast informacji o KitKat dla G2 mieli podać wiadomość dotyczącą wejścia funkcji KnockON dla serii smartfonów L II. Niestety fakt ten potwierdza, że w LG panuje medialny chaos.


  • wiek

    jak już pisałem nie raz…..całe LG (tez samsung, htc, sony….), które klientów ma głęboko gdzieś, nowy, flagowy model, przez pół roku jest WOW, zachłyśnięcie, po czym przychodzi zapomnienie, olewanie klienta……nigdy więcej LG