Android 4.2

Kod źródłowy Android 4.2 już na AOSP

Tradycyjnie, Google wraz z premierą sklepową swojego najnowszego systemu, Android 4.2 Jelly Bean – udostępnił jego kod źródłowy na Android Open Source Project (AOSP).

Android 4.2

Czy dla przeciętnego użytkownika ma jakiekolwiek znaczenie fakt, że Android 4.2 trafił na AOSP? Pewnie nie. Z kodu źródłowego skorzystają głównie osoby, które instalują tzw. „custom ROMy”. Wielu programistów, tworzących nieoficjalne oprogramowanie na smartfony – już zabrało się do „roboty”. Oznacza to, że już wkrótce m.in. takie wersje Androida, jak CyanogenMod – dostaną upgrade do Android 4.2. Zapewne wprowadzenie nowego kodu do nieoficjalnych ROMów potrwa kilka dni – jednak jestem pewien, że już wkrótce będą się z niego mogli cieszyć m.in. wszyscy użytkownicy osławionego CyanogenModa.

Niestety nie wiadomo, kiedy producenci jak np. Samsung, HTC, Sony, czy też LG – zaczną aktualizować swoje tablety i smartfony do najnowszego Androida. Jestem pewien, iż zajmie im to sporo czasu, a na upgrade będą mogły liczyć jedynie najnowsze urządzenia.

Źródło: Google