Samsung-Nexus-Prime-0

Kolejna specyfikacja Nexus Prime – tym razem prawdziwa?

Już po raz drugi wyciekła dzisiaj specyfikacja następcy Nexus S – modelu Nexus Prime, lecz tym razem za sprawą portalu GSMArena.

Samsung Nexus Prime

Poprzednia specyfikacja (dość dyskusyjna) wyciekła za sprawą portalu BGR, pochodziła podobno z wiarygodnego, anonimowego źródła. Portal GSMArena, chcąc ją zweryfikować – skontaktował się z własnym „wtykiem” z samego Google. Jak się okazało, specyfikacja BGR ma się nijak, do tej z portalu GSMArena.

Według GSMArena Nexus Prime będzie wyposażony w dwurdzeniowy chip Samsung Exynos o taktowaniu 1.5GHz. Co ciekawe, nowy chip ma mieć zainstalowany potężny układ graficzny firmy Imagination, całkiem możliwe, że będzie to PowerVR SGX543MP2 – czyli ten sam, który mamy w Apple iPad 2.

A teraz to, co mnie najbardziej irytowało, jeśli chodzi o specyfikację podaną przez BGR – nowy Nexus miał mieć cieniutki, 5MP aparat. Całe szczęście GSMArena zdementowało tę plotkę, gdyż Nexus Prime ma być wyposażony w 8MP kamerę (mogącą kręcić filmy FullHD 1080p), której sensor będzie pod jakimś względem ulepszony.

Jeśli chodzi o baterię, Nexus Prime ma być zaopatrzony w potężny akumulator, o pojemności 2,050mAh. Urządzenie ma też posiadać moduł łączności LTE – i co ciekawe, możliwość korzystania zarówno z sieci GSM, jak i CDMA (zupełnie, jak iPhone 4S).

Reszta pozostaje bez zmian – 4.65-calowy ekran o rozdzielczości 1280×720, oraz system Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Prezentacja Nexus Prime odbędzie się najprawdopodobniej już 11 października, a im więcej plotek – tym bardziej nie mogę się tego doczekać.

Źródło: GSMArena