Android 4.1 Jelly Bean

Kolejną wersją Androida będzie 4.3 Jelly Bean a nie 5.0 Key Lime Pie

Do konferencji Google I/O pozostał niecały miesiąc. Niestety, wszystkie osoby (w tym i ja) czekające na nową wersję Androida, 5.0 Key Lime Pie, mogą poczuć się nieco zawiedzione.

Android 4.1 Jelly Bean

Według portalu Android Police, Google pracuje nad nową wersją systemu Android, jednak nie będzie to wcale 5.0 Key Lime Pie, a 4.3 Jelly Bean. Numer buildu nowego systemu, to JWR23B.

Przeciek dotyczący wersji 4.3 potwierdza dodatkowo fakt, że informacje o nowym Jelly Bean pojawiały się już na serwerach Google. Android 4.3 był też ujawniany w komentarzach, poprzez Chromium.

Niestety, o ile po wersji 4.3 Jelly Bean w sieci można znaleźć ślady, o tyle po 5.0 Key Lime Pie nie znajdziemy praktycznie żadnych. Nie oznacza to oczywiście, że nie zostanie ona zaprezentowana na tegorocznym Google I/O, jednak jest to coraz mniej prawdopodobne.

Wszystko wskazuje więc na to, że Key Lime Pie będzie pokazana później, niż wszystkim mogło się zdawać. Miejmy jednak nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym roku, a nie dopiero w następnym.

Źródło: Android Police