Android KitKat

Kolejną wersją systemu Google będzie Android 4.4 KitKat – to oficjalna wiadomość

Google podało właśnie zaskakującą wiadomość dotyczącą kolejnej odsłony systemu Android. Okazuje się, że to nie 5.0 Key Lime Pie będzie nową odsłoną Andka, a 4.4 KitKat. Nazwa jest o tyle dziwna, że to tak naprawdę nazwa handlowa wafli czekoladowych produkowanych przez… Nestlé.

Android KitKat

Informację o KitKat oficjalnie na swoim profilu podał aktualny guru Androida, Sundar Pichai. Google do tej pory trzymało się z dala od nazywania swoich produktów obcymi brandami, jednak ta sytuacja najwyraźniej uległa zmianie. Statua KitKat już stanęła pod siedzibą Google, więc cała sytuacja nie jest raczej żadnym żartem. Póki co nikt nie ma pojęcia ile Nestlé musiało „posmarować” Google za nazwanie swojego „słodkiego” systemu nazwą wafelka. Gigant z Mountain View nie należy jednak do firm, które da się łatwo przekupić – obstawiam więc że chodzi o kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset milionów dolarów.

Android KitKat - statua

Współpraca z Nestlé nie zakończy się tylko na przybraniu odpowiedniego nazewnictwa. Wafelki KitKat będą też sprzedawane w sklepach z androidowym sprzętem. Nie zdziwcie się więc, jeśli przy kolejnym Nexusie znajdziecie darmowego wafelka od Nestlé. Ciekaw jestem, czy kolejne wersje swojego OS Google również nazwie w ten sposób – pozostaje czekać na Android Oreo, Android Snickers, Android M&M’s itp. To trochę żałosne, nie uważacie?

Niestety oprócz nowej nazwy Google nie ujawnia niczego na temat tego, co będzie ona wnosić. Mamy tylko lakoniczną informację:

„Naszym celem jest to, aby Android KitKat był niesamowitym, androidowym doświadczeniem dla każdego.”

Według plotek KitKat ma być lepiej zoptymalizowany dla urządzeń ze słabą specyfikacją, ale również dla laptopów i telewizorów. Kiedy Google zaprezentuje KitKat? Za kilka miesięcy powinniśmy zobaczyć nowy smartfon tego giganta, wtedy będzie również doskonała okazja na premierę Andka 4.4.

Aktualizacja: Mamy już nawet pierwszą reklamę Nestlé, która w bardzo sprytny sposób wykorzystuje nowe powiązanie wafelka KitKat z googlowskim systemem Android.

Źródło: Android KitKat, Google+(Sundar Pichai)


  • regoat

    android nazywał się już piernik, lodowa kanapka, babeczka, pączek, mrożony jogurt więc gdzie widzisz żałosność nazwy kitkat ? google idzie swoja droga i nazywa dalej od słódkości, deserów.

    • http://smartfan.pl Noob

      To prawda, ale KitKat? Trochę przegięcie według mnie…