Photosphere w Androidzie 4.3

Kolejne udoskonalenie systemu Android 4.3: lepsze zdjęcia Photosphere

Jedną z fajniejszych funkcji systemu Android, są zdjęcia Photosphere. Można je nazwać ulepszoną wersją fotografii panoramicznych, gdyż przechwytują obraz dookoła nas. Dzięki niem możemy się znowu znaleźć w miejscu, w którym zrobiliśmy takie zdjęcie.

Photosphere w Androidzie 4.3

Zdjęcia Photosphere w systemie Android pojawiły się po raz pierwszy, wraz z wersją 4.2 Jelly Bean. Niestety, nie działały one jeszcze wtedy zbyt dobrze, bo przechwycone obrazy były często źle poskładane, naciągnięte i nierówno doświetlone. Całe szczęście Google, które jest świadome znaczenia tej funkcji, wraz z Androidem 4.3 bardzo mocno udoskonaliło algorytm Photosphere.

Evan Rapoport, czyli menadżer produktów w Google poprzez swoje konto Google+ poinformował, że programiści pracujący nad tą funkcją bardzo mocno ją ulepszyli. Poprawiono przede wszystkim mechanizmy składania zdjęć, więc teraz horyzont (jeśli oczywiście go sfotografujemy) jest o wiele lepiej spasowany i równy. Lepsza jest także korekcja ekspozycji, więc kolory są naturalniejsze a cała sfera równomierniej oświetlona.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają zdjęcia z udoskonalonego Photosphere, to możecie sobie obejrzeć obrazek z tego tekstu. Evan Rapoport na swoim profilu Google+ udostępnił to zdjęcie w jeszcze lepszej jakości. Możecie je zobaczyć podążając przez link w źródle artykułu. Swoją drogą fajnie wiedzieć, że Google stara się udoskonalać w swoim systemie nawet drobne rzeczy, które mimo wszystko bardzo cieszą.

Źródło: Google+ (Evan Rapoport)


  • mirekk

    Po aktualizacji mojego SGS III (w Plusie) nie mam aparatu z Photo Sphere tylko stary aparat z 4.1.2. Czy trzeba coś ustawiać? Czy doinstalować coś?

    • Marcel Jóźwiak

      PhotoSphere to funkcjonalność dostępna na telefonach z czystym Androidem. Na swoim S3 masz aplikację do kamery stworzoną przez Samsunga. Można teoretycznie doinstalować sobie PhotoSphere (apk znajdziesz gdzieś na necie, root NIE potrzebny) i ponoć działa, ale robisz to na swoją odpowiedzialność.