Sony Xperia Z1 (Honami) – front

Kolejne zdjęcia Sony Xperia Z1 (Honami) trafiły do sieci (aktualizacja)

Sony w tym roku wyjątkowo kiepsko pilnuje swoich tajemnic, bo w internecie jest już chyba kilkadziesiąt zdjęć, które przedstawiają niezaprezentowany jeszcze model – Xperia Z1. Dzisiaj również możecie zobaczyć porcję fotografii, które dokładnie ukazują ten kamerosmartfon.

Sony Xperia Z1 (Honami) - front

Sony Xperia Z1 (znana wcześniej jako Honami) ma zostać oficjalnie zaprezentowana już niedługo, bo 4 września. Na niniejszych zdjęciach możecie dokładnie zobaczyć, jak urządzenie będzie wyglądać. Jego design do złudzenia przypomina Xperię Z, jednak smartfon wydaje się być nieco grubszy niż „Zetka”. Zwiększoną grubość można tłumaczyć tym, że Xperia Z1 ma mieć większą, 3000 mAh baterię oraz ulepszoną wodoodporność. Wielbiciele dźwięku stereo niestety muszą w Z1 o nim zapomnieć. Producent w smartfonie umieścił tylko jeden, duży głośnik (widać go na spodniej części urządzenia).

Jeśli już Wam wyleciało to z głowy – przypominam, że Xperia Z1 ma mieć 20MP kamerę z obiektywem G lens i sensorem o wielkości 1/2.3″ (czyli takim, jaki ma większość przeciętnych aparatów kompaktowych na rynku). Oprócz tego wewnątrz ma być chip Snapdragon 800 i 2GB RAM’u.

Ja jestem bardzo ciekawy, czy 20MP kamera w Z1 faktycznie przełoży się na dobre jakościowo zdjęcia. Konkurencja przecież nie śpi i nawet LG potrafi ostatnio zrobić smartfon (G2), który robi świetne fotografie. Jeśli Sony w tej kwestii zawiedzie to Xperia Z1 będzie tak naprawdę tylko nieco podrasowaną Xperią Z.

Aktualizacja: Sony opublikowało dzisiaj pierwszy zwiastun wideo, na którym możemy dosyć szczegółowo obejrzeć obudowę Xperii Z1.

Źródło: Esato


  • Łukasz

    A co z walorami muzycznymi? Cisza na ten temat. Podobno miał być wzmacniacz…S-Master..

    • http://smartfan.pl Noob

      To prawda, były takie plotki (pisałem na ich temat TUTAJ). Pamiętaj jednak, że były też ploty nt. np. wymiennej optyki, co jest oczywiście bzdurą. Mimo wszystko podejrzewam, że Z1 pod względem muzycznym będzie co najmniej taki, jak Z – wszystkiego dowiemy się jednak 4 września. Też mnie ciekawi, czy faktycznie będzie tu wzmacniacz S-Master.