Sony Xperia Z1s – 3

Kolejne zdjęcia Sony Xperia Z1s

Oczekiwania na wersję mini Xperii Z1, która pojawi się na rynkach międzynarodowych – nie miały jeszcze końca. Ciągle czekamy na moment, kiedy Sony w końcu zaprezentuje model Xperia Z1s, a tymczasem w sieci pojawiły się zdjęcia, które dość dokładnie prezentują prototypową wersję tego urządzenia.

Sony Xperia Z1s - front

Nie znamy jeszcze daty oficjalnego debiutu Xperii Z1s. Smartfon będzie tak naprawdę międzynarodowym wariantem modelu Xperia Z1f, który już jakiś czas temu został oficjalnie zaprezentowany w Japonii.

Sony Xperia Z1s - tył z naklejką

Dlaczego tak wiele osób oczekuje na debiut Xperii Z1s? Bo będzie to pierwszy smartfon w wersji mini, który nie zostanie aż tak okrojony ze specyfikacji, jak np. „miniacze” Samsunga lub HTC. Producenci do tej pory wychodzili z założenia, że jeśli nazwą sprzęt ze średniej półki podobnie, jak flagowy model, to będą w stanie wcisnąć swoim klientom dosłownie wszystko. Takie postępowanie powoduje, że zapotrzebowanie klientów na małogabarytowe, ale high-endowe sprzęty nadal pozostaje niezaspokojone.

Gdyby ktoś potrzebował odświeżenia pamięci, to przypominam, że Xperia Z1s ma dysponować 4.3″ ekranem 720p, chipsetem Snapdragon 800, 2 GB RAM’u oraz 20.7 MP kamerą z tyłu obudowy. Oczywiście w porównaniu do Xperii Z1, sprzęt ma też nieco mniejszą baterię, o pojemności 2300 mAh (zamiast 3000 mAh).

Mam nadzieję, że Sony w ciągu góra miesiąca zaprezentuje Xperię Z1s. Jeśli premiera przeciągnie się jeszcze dłużej, któryś z producentów może ubiec Sony i wypuścić w tym segmencie coś podobnego.

Aktualizacja(16.11.2013): Pojawiło się kolejne zdjęcie Xperii Z1s, tym razem umieszczonej obok swojego większego brata – Xperii Z1. Jak możecie zobaczyć, różnice w gabarytach tych smartfonów są ogromne.

Sony Xperia Z1s obok Sony Xperia Z1

Aktualizacja (18.11.2013): Do zestawu doszła dzisiaj kolejna fotografia, która przedstawia profil Xperii Z1s oraz Xperii Z1.

Sony Xperia Z1s obok Sony Xperia Z1 - z boku

Aktualizacja (22.11.2013): Do zestawu dochodzą kolejne trzy zdjęcia przedstawiające Xperię Z1s. Dodatkowo z dzisiejszych informacji dowiadujemy się, że smartfon do sklepów trafi dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku, a jego cena wyniesie ok. 440€, czyli w przeliczeniu na złotówki jakieś 1870 zł.

Źródło


 • Nazir

  Już mnie irytują te wszystkie smartfony z androsyfem i koszmar z brakiem poprawek aktualizacji a kasa wywalona w błoto za ten sprzęt :(

  Czas kupić Windows Phone lub Nexus

 • Mario

  Niech Samsung wyda SGS2 z Snapdragonem 800, 2gb ramu i ekranem 720p. a do tego aparat 13MP (chociaż nie koniecznie) i mamy obecnie najlepszy tel. na świecie

  • http://smartfan.pl Noob

   To prawda, ale najwyraźniej póki co tylko Sony zmieniło myślenie o smartfonach klasy „mini”.

  • Nazir

   @Mario
   Samsung zaczyna robić taką masówkę i buble które nie mają żadnego wsparcia poprawek aktualizacji tego złomu .

   Żal że seria Galaxy S została tak zdeklasowana i ośmieszona przez producenta.
   Nie mają żadnego już modelu prestiżowego aby kupić za 3000 zł. i powiedzieć mam Galaxy