Apple iOS 8 – 3

Kolejny błąd w iOS 8 – tym razem dotyczy łączności Bluetooth

Od momentu debiutu iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus, Apple dotyka całe pasmo nieszczęść. Najpierw wybuchła wielka afera tzw. bendgate, kiedy to okazało się, że iPhone 6 Plus można w bardzo łatwy sposób wygiąć (co wielu użytkowników tego smartfona doświadczyło, gdy włożyło go do kieszeni ciasnych spodni i usiadło). Potem Apple sknociło iOS w wersji 8.0.1, (niedziałający Touch ID w iPhone 6 oraz 6 Plus). Aby naprawić błędy wersji 8.0.1 Apple szybko wypuściło łatkę 8.0.2, która… także powoduje nowe błędy.

Apple iOS 8 - 3

Problem spowodowany przez iOS 8.0.2 dotyczy Bluetooth, a konkretnie możliwości parowania urządzeń Apple z systemami car audio (m.in. w samochodach Mercedes, BMW, Hyundai, Ford oraz Toyota). Niestety, ale kłopot z Bluetooth nie dotyczy tylko samochodów. Użytkownicy zgłaszają także, że po aktualizacji do iOS 8.0.2 mają kłopoty z łącznością z bezprzewodowymi zestawami słuchawkowymi, głośnikami itp.

Wsparcie Apple już podobno zna problem. Dla niektórych posiadaczy sprzętu Apple skuteczną metodą na walkę z bugiem jest zresetowanie wszystkich ustawień w iUrządzeniu.

Wiemy już, że gigant z Cupertino usilnie pracuje nad kolejną, dużą aktualizacją – iOS 8.1. Według programistów, którzy mają już dostęp do tej wersji, problem z Bluetooth został w niej rozwiązany.

Aktualizacja: Apple iOS 8.1 ma zadebiutować 20 października, wraz z usługą Apple Pay. Co ciekawe, wraz z iOS 8.1 ma wrócić także funkcja Camera Roll. Aktualizacja przyniesie także możliwość wyłączania dyktowania w klawiaturze oraz sprawdzania, jakie pozwolenia uzyskują wszystkie, instalowane przez nas aplikacje. Pod względem wizualnym zmienić się ma m.in. lista widgetów, która będzie teraz mieć bardziej subtelny wygląd.