Samsung Galaxy Note III – koncept

Kolejny przeciek nt. specyfikacji Galaxy Note III: 6″ ekran 1080p z pikselami w kształcie diamentu

Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, kolejna odsłona smartbletu Samsunga, Galaxy Note III, będzie w świecie mobilnych urządzeń prawdziwym „wymiataczem”. Urządzenie ma być m.in. wyposażone w 5.99-calowy ekran Super AMOLED Full HD.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

Wiem wiem, powiecie pewnie, że przecież jeszcze w zeszłym tygodniu pisałem na temat plastikowego ekranu OLED, który ma zostać zainstalowany w Note III. Okazuje się jednak, że koreański producent może mieć problemy z pozyskaniem półproduktów, do wytworzenia tych ekranów – i właśnie na taki, zły scenariusz przygotowywane jest wyjście awaryjne. Jeśli więc Samsungowi nie uda się wyprodukować plastikowych wyświetlaczy OLED, zastosuje „zwykłe” 5.99-calowe panele Full HD Super AMOLED, o diamentowym kształcie subpikseli (czyli takim samym, jaki jest w Galaxy S4). Co to w ogóle daje? A no tyle, że pojedyncze subpiksele można upchnąć na jeszcze mniejszej powierzchni, co w prostej linii przekłada się na wzrost parametru PPI (pikseli na cal powierzchni) wyświetlacza.

Samsung - diamentowe piksele

Samsung – diamentowe piksele

Co jeszcze wiemy nt. Note III? Smartblet ma mieć wokół ekranu bardzo cienką ramkę, co pozwoli na zachowanie w miarę rozsądnych rozmiarów obudowy. Według SamMobile, Note III gabarytami ma być bardzo podobny, do niedawno zaprezentowanego Galaxy Mega 5.8.

Pikanterii dodaje fakt, że urządzenie ma działać w oparciu o chip Exynos 5 Octa, wspierany 8-rdzeniowym GPU Mali-450 (jego schemat blokowy możecie obejrzeć poniżej) oraz 3 GB RAM.

Mali-450

Mali-450

Całość dopełni 13 MP kamera, Android 4.2 lub 4.3 Jelly Bean, wraz z nową, samsungową nakładką na system, zaprojektowaną specjalnie dla smartbletów, TouchWiz Nature UX 2.0. Note nie byłby oczywiście Notem, gdyby nie zainstalowano w nim rysika S Pen, którego w Note III (wraz z całą masą zintegrowanych z nim, programowych smaczków) nie zabraknie.

Kiedy nastąpi prezentacja Note III? Według SamMobile, odbędzie się ona pod koniec sierpnia lub na targach IFA 2013 w Berlinie (pierwsza połowa września).

Źródło: SamMobile