WWDC 2014 – baner

Konferencja WWDC startuje już jutro, podczas niej zobaczymy iOS 8

WWDC 2014, czyli wielka konferencja programistyczna Apple, rozpoczyna się jutro. Dzięki uprzejmości portalu The Verge, który udostępnił zdjęcia banerów reklamujących to wydarzenie wiemy, że podczas niej Apple zaprezentuje nową wersję swojego mobilnego systemu, iOS 8. Czy to jednak wszystko, co firma z Cupertino ma w zanadrzu?

WWDC 2014 - baner

Wiele plotek sugeruje, że już jutro Apple zamierza zaprezentować nie tylko iOS 8, ale także swoje nowe smartfony – 4.7-calowego iPhone 6 (który ma zostać „ochrzczony” jako iPhone 6 Air i mieć jedynie 6 mm grubości) oraz 5.5-calowego iPhone 6 Pro.

WWDC 2014 - baner 2

Naturalnie plotki, mówiące o debiucie iPhone 6, są raczej mało wiarygodne. Osobiście bardzo wątpię, aby Apple jutro pokazało swoje nowe smartfony – jest jeszcze na to zbyt wcześnie. Bardziej prawdopodobnym sprzętem, który może jutro zadebiutować, jest inteligentny zegarek iWatch, przewijający się w nieoficjalnych doniesieniach już od dość długiego czasu.

WWDC 2014 - baner 3

Pewnikiem jutrzejszej konferencji, jest za to iOS 8, czyli nowa odsłona mobilnego systemu Apple. Jak sami zresztą możecie zobaczyć, na niektórych bannerach widać wielką cyfrę „8”, co mówi w zasadzie wszystko.

WWDC 2014 - baner 4

Co nowego da iOS 8? Ma on podobno zadebiutować wraz z aplikacją Healthbook, która dzięki sensorom oraz zegarkowi iWatch,  będzie monitorować nasze zdrowie. Zmian w iOS 8 znajdzie się oczywiście dużo więcej, jednak Apple bardzo dobrze utrzymuje swoje sekrety w tajemnicy, więc nic na ten temat nie wiemy. Wszelkich szczegółów dowiemy się jutro, podczas WWDC.