Android-emulator

Koniec emulatorów na system Android

Android stracił ostatnio bardzo wiele na swej atrakcyjności, a to ze względu na usunięcie emulatorów konsol z Android Market.

Android - emulator

O kwestii znikających emulatorów z platformy Android pisałem już jakiś czas temu, wygląda jednak na to, że ich „eksterminacja” posuwa się coraz dalej. Z Android Market usunięto wszystkie emulatory konsol autorstwa programisty o nazwie yongzh. Co konkretnie zniknęło z marketu? Emulatory Nesoid, Snesoid, Gensoid, N64oid, Ataroid, Gearoid, oraz Gameboid. Najgorsze jest to, że konto wspomnianego wcześniej yongzh – zostało usunięte bez żadnego ostrzeżenia, co jest dość chamską zagrywką ze strony Google.

Dlaczego emulatory znikają z platformy Android, która przecież słynie ze swej „otwartości”? Odpowiedź jest prosta, przyczyną jest chciwość wielkich firm, które pragną trzymać rękę na wszystkim, co przynosi jakieś zyski. Dziwnym trafem emulatory znikają z AM w momencie, gdy własne tego typu produkty wprowadza Sony Ericsson, Sega, oraz Nintendo. Same emulatory nie są niczym nielegalnym, dopiero rozprowadzanie ROMów z grami – może być procederem niezgodnym z prawem. Google i producenci gier konsolowych idą w tej kwestii drogą na skróty, zamiast walczyć z portalami rozprowadzającymi nielegalne ROMy – niszczą emulatory.

Yongzh, znany w realnym życiu jako Yong Zhang – przeniósł swoje emulatory na alternatywne wydanie Android Market, o nazwie SlideME, więc chcący pograć na emulatorach wiedzą gdzie ich szukać. Najsmutniejsze jest to, że Google i jego Android zaczynają „pokazywać rogi”, wkrótce może się okazać, że cała otoczka „darmochy” i „otwartości” systemu Android – służyła jedynie do wyrobienia renomy. Google ewidentnie zaczyna przez swą popularność „obrastać w piórka”, co przekłada się na coraz częstsze zagrywki w stylu Apple – smutne ale prawdziwe.

Źródło: Engadget