HTC-Desire-HD-obudowa

Koniec z aluminiowymi obudowami w produktach HTC?

Świat biznesu obiegła niepotwierdzona informacja, według której HTC rezygnuje z aluminiowych obudów na rzecz plastikowych.

HTC Desire HD - obudowa

Notowania giełdowe producenta aluminiowych obudów dla HTC, firmy Catcher – dość mocno ucierpiały po tej wiadomości. Wszystko układa się jednak w logiczną całość, przecież w czerwcu tego roku informowałem, że HTC podpisał umowę z firmą Chenming, na dostarczanie plastikowych obudów z wtapianymi elementami metalowymi.

Czy źle się stanie, jeśli HTC zrezygnuje z metalowej obudowy? Zapewne wielu użytkowników, uwielbiających ciężkie i solidne aluminiowe obudowy będzie poirytowanych. Należy jednak pamiętać, że obecnie trwa wyścig na najmniejszy i najlżejszy smartfon na rynku – rezygnacja HTC z aluminium jest więc dość zrozumiała.

Nie powinniśmy się mimo wszystko zamartwiać, że ot teraz dostaniemy smartfony z plastikową, cienką obudową, niczym z chińskiej, tandetnej zabawki za 2zł. Dzisiejsze tworzywa sztuczne są naprawdę bardzo wytrzymałe i odporne na codzienne użytkowanie, przykład? Ganiona przez wszystkich obudowa Samsunga Galaxy S, niby plastikowa – jednak używam tego urządzenia codziennie, noszę w kieszeni bez pokrowca (nawet spadł mi kilka razy na beton) i dalej nie widać na nim znaczących rys, nie mówiąc już o pęknięciach i innych wadach. Moja rada – nie ma co płakać, zamiast aluminium dostaniemy wytrzymały plastik, który będzie lżejszy – i nie wygnie się przy upadku, jak aluminium.

Źródło: Digitimes