LG – zakrzywiony ekran

Koreańskie media potwierdzają: LG G Flex w przyszłym miesiącu, Nexus 5 pod koniec października

Koreańskie media, które są dużo bliżej takich producentów jak LG lub Samsung, często lepiej i szybciej wiedzą, co się dzieje za kulisami tych wielkich firm. Dzisiaj koreański portal ETNews donosi, że LG swój zagięty smartfon pokaże już w przyszłym miesiącu, podczas gdy Nexus 5 będzie mieć premierę pod koniec października.

LG - zakrzywiony ekran

LG G Flex, czyli kolejny po Samsungu Galaxy Round smartfon, wyposażony w zakrzywiony ekran – ma pojawić się w ofercie trzech, głównych koreańskich operatorów komórkowych. W odróżnieniu od samsungowego Round, G Flex będzie produkowany na znacznie szerszą skalę. Co więcej, według ETNews LG ma zamiar wprowadzić G Flex także na rynki międzynarodowe. Może się więc okazać, że chociaż Galaxy Round jest pierwszym, komercyjnym smartfonem z zakrzywionym ekranem – to G Flex będzie pierwszym tego typu urządzeniem, które pojawi się w globalnej dystrybucji.

Nowy smartfon LG będzie tak naprawdę phabletem, wyposażonym w ogromny 6″, giętki wyświetlacz OLED. G Flex będzie w odróżnieniu od Galaxy Round zakrzywiony o góry do dołu. Taka krzywizna ma podobno podczas oglądania np. filmu dać zbliżone wrażenia, których doświadczamy w sali kinowej podczas seansu wyświetlanego na lekko zaokrąglonym ekranie.

Artykuł ETNews wspomina także o Nexusie 5, który pod koniec października ma zostać oficjalnie zaprezentowany. Potwierdza to wczorajsze informacje płynące z Google, według których Nexus 5 zostanie pokazany 28 października.

Co ciekawe, w artykule jest też wzmianka o smartfonie LG pracującym pod kontrolą systemu Firefox OS. Urządzenie ma ujrzeć światło dzienne podczas prezentacji G Flex. Wszystkie informacje póki co nie mają jednak żadnego, oficjalnego potwierdzenia (no może poza tej o Nexusie 5), traktujcie je więc z przymrużeniem oka.

Źródło