Android 4.1 Jelly Bean

Które smartfony HTC nie dostaną aktualizacji do Jelly Bean?

HTC poinformowało, że żaden smartfon tej firmy z 512 MB (lub mniej) pamięci RAM, nie dostanie aktualizacji do Android 4.1 Jelly Bean.

Android 4.1 Jelly Bean

Jeśli HTC faktycznie ma zamiar trzymać się tej wytycznej, to o Jelly Bean mogą zapomnieć wszystkie osoby, posiadające smartfony One V i Desire C – te słuchawki na zawsze pozostaną z OS Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Tajwański producent zdradził także, że aktualizowaniem do Android 4.1, będą w pierwszej kolejności objęte urządzenia z 2012 – a dopiero potem firma zdecyduje, czy w ogóle aktualizować do JB jakieś smartfony z 2011 roku.

HTC niestety nie ujawniło, kiedy zamierza zacząć aktualizować modele One S i One X do Jelly Bean. Podobno tworzenie aktualizacji jest na tyle skomplikowanym zadaniem, iż nie da się zaplanować ram czasowych jego ukończenia. Miejmy jednak nadzieję, że tajwański producent zaktualizuje jak największą liczbę swoich produktów. Nie ma przecież nic gorszego, jak kupić nowy smartfon i dowiedzieć się, że nie dostanie on już nowego oprogramowania. To bardzo ważny aspekt, na który zwraca uwagę spora część potencjalnych klientów – być może jego polepszenie wpłynęłoby na zwiększenie sprzedaży produktów HTC?

Źródło: GSMArena, HTC