Android KitKat – czekoladowy

Które smartfony Sony Xperia dostaną Android 4.4 KitKat?

Od prezentacji systemu Android 4.4 KitKat mija dzisiaj dokładnie tydzień, a Sony jako pierwszy producent – opublikował kompletne plany, dzięki którym dowiadujemy się jakie smartfony tej firmy mogą liczyć na aktualizację do KitKat.

Android KitKat - czekoladowy

Aktualizacja do kolejnej, nowszej wersji systemu Android, to dla wielu smartfonów być albo nie być. Urządzenia, które nie dostają żadnego nowego upgrade’u – popadają w zapomnienie i jest je dużo trudniej sprzedać, niż sprzęty aktualizowane na bieżąco. Całe szczęście wiemy już, czego możemy się spodziewać po Sony.

Według japońskiego producenta na Android 4.4 KitKat mogą liczyć takie smartony, jak Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Z1 oraz Xperia Z1 Ultra. Jeśli chodzi o tablety, to jedynie najnowsze dzieło Sony może liczyć na 4.4, a mianowicie Xperia Tablet Z.

Co ważne, sporo urządzeń już w przyszłym miesiącu dostanie Android 4.3. Do tych szczęśliwców należą Xpera Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia SP, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 oraz Xperia Tablet Z. 4.3 Jelly Bean powędruje także do nieco starszych smartfonów, jak Xperia T, Xperia TX oraz Xperia V.

Póki co to wszystko, co Sony ujawniło na temat swoich najbliższych planów aktualizacyjnych. Pamiętajmy oczywiście, że według Google Android 4.4 KitKat ma działać bardzo dobrze nawet na urządzeniach, wyposażonych w 512MB RAM. Nie zdziwię się więc, jeśli Sony wkrótce doda do listy kolejne, nieco słabsze pod względem specyfikacji smartfony.

Aktualizacja (22.11.2013): Do zestawu smartfonów, które dostaną KitKat Sony dorzuciło Xperię SP. Wiemy teraz także, że Sony rozważa wypuszczenie Androida 4.4 dla smartfonów Xperia T, Xperia TX, Xperia V oraz Xperia ZR. W tej kwestii nic jednak nie jest pewne, bo Sony najpierw musi sprawdzić, czy te urządzenia poradzą sobie z KitKat i „bagażem” dodatkowych, niestandardowych programów.

Źródło


  • Energizer

    W temacie gdzie jest podana aktualizacja smartfonów do wersji 4.3 jest napisane Zperia ZR zamiast Xperia ZR.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Faktycznie, dzięki wielkie za zwrócenie uwagi, poprawione :)