Które urządzenia są gotowe na Honeycomb?

Android 3.0 jeszcze nie ujrzał światła dziennego, mogliśmy go oglądać jedynie na pokazach przedprodukcyjnych urządzeń. Warto jednak się zastanowić, które urządzenia tak naprawdę są gotowe na przyjęcie Androida w wersji 3.0?

Honeycomb

Przedstawiam listę urządzeń, które działają (lub będą działać) pod kontrolą systemu operacyjnego Android 3.0 Honeycomb.

Asus Eee Pad MeMo
Asus Eee Pad MeMo będzie wyposażony w 7-calowy pojemnościowy ekran, oraz chipset Qualcomm Snapdragon.

Asus Eee Pad MeMo
Tablet od Asusa będzie odtwarzał filmy w jakości 1080p, posiadał dwie kamery do wideorozmów oraz MeMIC i wyjście mini-HDMI. Całość będzie działać oczywiście na Android 3.0 Honeycomb. Urządzenie ma zadebiutować w czerwcu.

Asus Eee Pad Slider
Tablet z wysuwaną klawiaturą QWERTY podobną do HTC Shift. Urządzenie będzie wyposażone w 10.1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800.

Asus Eee Pad Slider
Slider waży 886 gram, ma 16.7mm grubości i wbudowany dwurdzeniowy chip Nvidia Tegra 2. Urządzenie działa w oparciu o Android 3.0, oferuje dwie kamery, łączność WiFi n oraz Adobe Flash 10.1. W sprzedaży od maja.

Asus Eee Pad Transformer
Urządzenie z 10.1-calowym ekranem o rozdzielczości 1280 x 800, ekran dotykowy w technologii IPS. Tablet może być podłączony do klawiatury, przez co uzyskamy funkcjonalny laptop. Urządzenie działa w oparciu o Android 3.0.

Asus Eee Pad Transformer
Urządzenie wyposażone w dwie kamery (1.2MP i 5MP), WiFi n, USB, Bluetooth i wbudowany czytnik kart. Tablet może odtwarzać filmy w rozdzielczości 1080p, wspiera też Adobe Flash 10.1. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy chip Nvidia Tegra 2. Tablet będzie dostępny od kwietnia.

Tablet Honeycomb od Toshiby
Urządzenie nie posiada jeszcze nazwy, zostało jednak już zaprezentowane na targach CES.

Honeycomb od Toshiby
Tablet będzie wyposażony w 10.1-calowy ekran oraz dwurdzeniowy chip Nvidia Tegra 2. Oznacza to możliwość odtwarzania filmów FullHD 1080p i obsługę Adobe Flash 10.1. Urządzenie będzie posiadać dwie kamery (2MP i 5MP), port HDMI, USB i mini USB 2.0 do podłączania zewnętrznych urządzeń, WiFi n oraz Bluetooth.

Dodatkowo tablet będzie mógł odczytywać pełnowymiarowe karty SD. Urządzenie powinno być dostępne w pierwszej połowie 2011 roku.

Acer Iconia Tab A500
Urządzenie będzie dostępne w amerykańskiej sieci Varizon, nie są póki co znane plany wydania go w europie. Tablet będzie posiadał dotykowy ekran pojemnościowy 10.1-cala, całość napędzi dobrze znany chip Nvidia Tegra 2 z dwoma rdzeniami 1GHz. Urządzenie będzie obsługiwało Adobre Flash 10.1.

Acer Iconia Tab A500
A500 ma być zoptymalizowany do przeglądania stron WWW w jakości HD, gier 3D i odtwarzania multimediów.

Motorola Xoom
10.1-calowy ekran, proporcje ekranu 16:10, HD, rozdzielczość 1280 x 800, odtwarzanie filmów FullHD 1080p oraz nagrywanie przy pomocy 5MP kamery filmów 720p.

Motorola Xoom
Tablet (podobnie jak poprzednie) będzie wyposażony w chip Nvidia Tegra 2, WiFi n, Bluetooth 2.1 + EDR, oraz 32GB wewnętrznej pamięci. Urządzenie w wersji bez obsługi sieci 4G pojawi się w pierwszym kwartale tego roku, z obsługą 4G dostępne będzie w drugim kwartale.

Dell Streak 7
Dell na targach CES potwierdził wypuszczenie tego 7-calowego tabletu. Urządzenie ma być konkurencją dla Samsunga Galaxy Tab i Motoroli Xoom. Urządzenie na starcie będzie wyposażone w Android 2.2, lecz Dell potwierdził, że tablet dostanie aktualizację do wersji 3.0 Honeycomb.

Dell Streak 7
Sercem tabletu będzie dwurdzeniowy chip Nvidia Tegra 2. Urządzenie ma utrzymywać łączność ze światem dzięki WiFi, Blietooth, 3G, ma także wbudowane dwie kamery. Łączność 4G będzie dostępna dla odbiorców w USA. Ekran tabletu ma być pokryty odpornym na zarysowania szkłem Gorilla Glass (tym samym co w Samsungu Galaxy S).

LG G-Slate
O tym tablecie najmniej wiadomo, ma mieć 10-calowy ekran, łączyć się przez sieć 4G i działać pod systemem Android 3.0 Honeycomb.

LG G-Slate
Lista urządzeń z Honeycomb będzie stale uzupełniania w miarę napływania nowych informacji.

Źródło: pocket-lint.com