SolePower Kickstarter

Ładowanie baterii smartfona podczas chodzenia, czy to możliwe?

Czy można naładować akumulator smartfona tylko za pomocą energii, wydzielanej podczas chodzenia? Okazuje się, że tak. Pewien 15-letni Filipińczyk, Angelo Casimiro zbudował bardzo interesujący produkt, którym z całą pewnością bylibyście zainteresowani.

SolePower Kickstarter

Powstrzymajcie się oczywiście przed wyrzucaniem własnej ładowarki do śmietnika, bo to, co stworzył Casimoro jest w stanie zapewnić zaledwie 10 minut użytkowania iPhone, z energii wygenerowanej podczas dwugodzinnej gry w koszykówkę.

Wynalazek Casimiro 22 czerwca pojawi się na konkursie Google Science Fair, mającym promować młode talenty i ich pomysły. Nie trudno się domyślić, że Casimiro ma dużą szansę na jego wygranie.

Mimo wszystko młody Filipińczyk nie jest pierwszą osobą, pracującą nad ładowarką, czerpiącą energię z naszego ruchu. Z podobnym rozwiązaniem na KickStarterze wystartowała już firma SolePower, która obiecuje dostarczyć pierwsze, komercyjne produkty jeszcze tej jesieni. Produkt SolePower posiada port USB, pozwalający na podłączenie smartfona i generowanie energii podczas chodzenia. Według założycieli SolePower, potrafi on w pełni naładować baterię iPhone podczas 4-kilometrowego spaceru.

Ładowanie baterii smartfona podczas chodzenia byłoby szczególnie przydatne dla osób, które aktywnie uprawiają sport, dużo chodzą lub pracują fizycznie. Wszystkie osoby spędzające większość swojego życia przed komputerem z pewnością nie podładują akumulatora ruchem własnych mięśni. Z drugiej jednak strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć wtedy swojego smartfona do komputera i w ten sposób go naładować.

Mam jedynie nadzieję, że produkt SolePower faktycznie pojawi się wkrótce w sklepach. Skoro producenci baterii już od długiego czasu nie są w stanie dokonać żadnego przełomu, wydłużającego pracę akumulatora, to może wspomogą nas tego typu ładowarki.