Launcher Google Now

Launcher Google Now już dostępny na Google Play, kto może z niego skorzystać?

Google wraz z premierą Androida 4.4 KitKat wprowadziło także swój własny program uruchamiający (inaczej zwany też nakładką lub launcherem) na system – Launcher Google Now. Nakładka do tej pory była dostępna wyłącznie dla posiadaczy Nexusa 5, ale Google postanowiło ją teraz udostępnić również dla pozostałych Nexusów.

Launcher Google Now

Oczywiście „kumaci” posiadacze innych smartfonów i tabletów już od dawna korzystają z Now Launcher, bo był on w postaci instalki apk dostępny na wielu forach internetowych.

Jakie urządzenia są oficjalnie kompatybilne z nowym launcherem? Należą do nich: Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 (2012), Nexus 7 (2013), Nexus 10 oraz sprzęty wypuszczane w edycjach Google Play (z czystym Androidem), czyli: Galaxy S4 GPe, HTC One GPe, Moto G GPe, Xperia Z Ultra GPe oraz LG G Pad 8.3 GPe.

Nakładka jest identyczna jak ta, którą znajdziecie w Nexusie 5. Now Launcher wygląda naprawdę bardzo fajnie, ma duże ikony i jest przy tym „lekki”, więc nie obciąża tak pamięci naszego smartfona / tabletu jak inne programy tego typu. Launcher jest jednak wyjątkowo prosty i nie zawiera n-tej liczby mniej lub jeszcze mniej użytecznych funkcji.

Launcher Google Now jest dostępny na Google Play za darmo, dlatego jedyne co musicie zrobić to poprzez wasz smartfon lub tablet poszukać tego programu, lub skorzystać z linku źródłowego tego tekstu i poprzez stronę internetową sklepu pobrać nakładkę.

Niestety nie mam pojęcia, czy Google zlituje się też nad posiadaczami innych sprzętów i dla nich również oficjalnie udostępni swojego launchera. Mimo wszystko wątpię aby tak się stało – Google nie będzie się chciało wtryniać w interesy innych producentów, którzy tworzą własne nakładki i pewnie mieliby za złe, że Google podkopuje ich pozycję.


  • girek

    Niestety, na Galaxy Nexus ze stockowym romem 4.3 launcher jest niezgodny