Lenovo-A660-logo-0

Lenovo A660 – wodoszczelny smartfon z dual-SIM

Kolejny, chiński producent prezentuje dzisiaj swój smartfon – poznajcie wodoszczelny, oparty o Android, smartfon Lenovo A660.

Lenovo A660

Lenovo to chińska firma, która w naszym rodzimym kraju, jest znana głównie z produkcji laptopów. Grupa Lenovo produkuje jednak nie tylko laptopy, lecz także smartfony. Jednym z nich, który ujrzał dzisiaj światło dzienne, jest model A660. Według producenta, słuchawka ma dwurdzeniowy, 1GHz procesor, 4-calowy ekran WVGA (chroniony szkłem Gorilla Glass), 5MP kamerę z tyłu i VGA z przodu, łączność 3G – a całość zasila 1,500mAh akumulator. Smartfon Lenovo wspiera standard dual-SIM, przez co potrafi obsługiwać dwie karty SIM jednocześnie.

Lenovo A660

Lenovo A660 mierzy 10.5mm grubości i działa w oparciu o system Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Co ważne, telefon opatrzono certyfikatem IP67, według którego urządzenie jest wodoszczelne do głębokości 1 metra (przez 30 minut), odporne na kurz i przypadkowe upadki. Chiński producent nie ujawnił niestety, ile ma kosztować słuchawka i czy będzie sprzedawana poza granicami Chin. Możemy się jednak z całą pewnością spodziewać, że model A660 najpierw pojawi się w Chińskiej Republice Ludowej – a dopiero potem (ewentualnie) zawita w inne rejony świata.

Źródło: Unwired View