Lenovo_P70t–1

Lenovo P70t z 4000 mAh baterią już wkrótce

Lenovo słynie ostatnimi czasy z produktów, które dłużej od urządzeń konkurencji potrafią działać na jednym ładowaniu akumulatora. Już wkrótce do grona tychże smartfonów dołączy model P70t z bardzo pojemną baterią.

Lenovo-P70t_1

Trzeba przyznać, że urządzenie to zostało bardzo ciekawie zaprojektowane. Lekko zaokrąglone rogi uzupełnia tylna klapka z materiału imitującego skórę. Co ważne, smartfon mierzy dokładnie 8,9 mm grubości i nie posiada wystającej kamery. Pozostałe wymiary to odpowiednio 142 x 71,8 milimetrów, a waga to 149 gramów. Lenovo P70t trafi do sprzedaży w kolorach czarnym oraz białym.

Lenovo-P70t_2

Przyszła pora na specyfikację urządzenia. Najważniejszym jej elementem jest oczywiście akumulator o dużej pojemności 4000 mAh, do którego użytkownik będzie miał swobodny dostęp w celu jego wymiany. Według zapewnień producenta, dzięki tak pojemnej baterii urządzenie będzie w stanie działać na jednym ładowaniu przez 46 godzin w stanie spoczynku. Zadbano także o rozwiązania systemowe pozwalające na oszczędzanie baterii. Jednym z nich jest wyłączenie wszystkich niepotrzebnych aplikacji działających w tle w momencie blokowania urządzenia.

Poza tym znajdziemy tutaj czterordzeniowy, 64 – bitowy chipset MediaTek MT6732 ze wsparciem dla standardu 4G LTE oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia jej o karty microSD. Zastosowano także 5 – calowy wyświetlacz OGS o rozdzielczości 720p oraz wsparcie dla Dual SIM. Z przodu znalazło się zaś miejsce dla 5 MPix kamerki, a z tyłu zamontowano aparat o matrycy 13 MPix. Spodziewamy się, że Lenovo P70t już wkrótce trafi do sprzedaży. Cena nie jest znana.

Aktualizacja (25.XII.2014): W sieci krążą już ciekawe zdjęcia tego urządzenia, które nie prezentują co prawda każdego szczegółu smartfona, ale z łatwością będziemy mogli oszacować jego wymiary. Rzućcie okiem jak model ten prezentuje się w rzeczywistości.