Lenovo CEO – Yang Yuanqing

Lenovo planuje zakup HTC, rozmowy na ten temat trwają od kwietnia

Lenovo, które sukcesywnie rośnie w siłę, według najnowszych plotek planuje kupno tajwańskiego giganta, firmy HTC. Czy taka transakcja faktycznie może mieć miejsce?

Lenovo CEO - Yang Yuanqing

Większość z Was pewnie dobrze wie o złej sytuacji HTC, która z kwartału na kwartał stale się pogarsza. Chociaż ten tajwański producent zadebiutował w tym roku z bardzo udanym smartfonem HTC One, to niestety w dalszej perspektywie nie widać kolejnych, flagowych produktów tej firmy, które mogłyby konkurować ze sprzętem Samsunga, LG, Sony, czy też Apple.

Lenovo, które szuka sposobów na swój dalszy rozwój, jest według plotek zainteresowane kupnem HTC. Podobno już w kwietniu szefostwo tych dwóch firm spotkało się na Tajwanie. Z informacji wynika jednak, że żadne, kluczowe decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Firmy potrzebują podobno jeszcze kilku miesięcy aby (ewentualnie) sfinalizować transakcję. Jeśli Lenovo faktycznie przejmie HTC – dowiemy się o tym najprawdopodobniej w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Chiński producent już wcześniej prowadził tego typu rozmowy. Chodziło wtedy o oddział IBM zajmujący się tabletami i markę ThinkPad. Jak dobrze wiecie ThinkPady nadal są obecne na rynku. Możemy więc wnioskować, że jeśli nawet Lenovo kupi HTC, to smartfony z logo tego producenta nie przestaną pojawiać się w sklepach, będą jednak produkowane „pod patronatem” Chińczyków.

Cała transakcja wydaje się bardzo logiczna. Lenovo, które w tej chwili jest jednym z największych producentów smartfonów w Chinach, chce sięgnąć także po rynki zachodnie, gdzie HTC jest już dobrze znane.

Źródło


  • PeterK

    A może to tylko gra na wyciągnięcie jakiejś dotacji od Państwa? Przejęcie jednej z bardziej renomowanych tajwańskich marek przez firmę chińską to byłby niezły policzek dla Tajwanu.

    • http://smartfan.pl Noob

      To bardzo ciekawy, polityczny aspekt takiej zagrywki. Kto wie, może Chiny poprzez Lenovo chcą w jakiś sposób pokazać Tajwanowi, kto rządzi. Mimo wszystko po planach HTC na nowe produkty (m.in. One Max) nie widzę żadnej szansy na przełom i wyjście tego giganta z tarapatów.