Lenovo-K3-Music-Lemon

Lenovo prezentuje taniego smartfona K3 Music Lemon

Lenovo zaprezentowało oficjalnie nowego smartfona, który już dzisiaj powinien trafić do sprzedaży w chińskich sklepach internetowych. Urządzenie o nazwie K3 Music Lemon oferuje całkiem niezłe parametry techniczne za przystępną cenę.

Lenovo-K3-Music-Lemon

Urządzenie to jest z pewnością częścią planu Lenovo na konkurowanie ze stale rosnącą w siłę marką Xiaomi. Model K3 (K30-T) na 5 – calowym wyświetlaczu IPS o rozdzielczości 720p prezentuje Androida w wersji 4.4 KitKat. Poza tym, znajdziemy tutaj także chipset Qualcomm Snapdragon 410 o częstotliwości taktowania wynoszącej 1,2 GHz.

Lenovo-K3-Music-Lemon (1)

W zestawieniu parametrów nie zabrakło także miejsca dla modułu łączności LTE, kamer głównej oraz przedniej o matrycach kolejno 8 MPix i 2 MPix oraz systemu dźwięku Waves MaxxAudio. Całości dopełnia 1 GB pamięci operacyjnej RAM, akumulator o pojemności 2300 mAh oraz 16 GB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika. Wymiary tego „muzycznego” smartfona to 141 x 70,5 x 7,9 milimetrów.

Według azjatyckich źródeł, urządzenie to w chwili obecnej będzie można nabyć jedynie za pośrednictwem sklepów internetowych, w których wycenione zostało na $97, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 325 złotych. Możemy spodziewać się dostępności tego urządzenia poza Chinami w całkiem niedalekiej przyszłości, jednak nie mamy jeszcze póki co żadnych szczegółowych informacji na ten temat. Czy smartfon ten wart jest swojej ceny? Raczej tak, oferuje przecież niezłe parametry techniczne, bardzo ciekawy design oraz niską cenę. Jestem ciekaw jak ten model zostanie odebrany przez coraz bardziej wymagający rynek.


 • Krzych21

  Za taką cenę to brałbym w ciemno, specyfikacja naprawdę świetna – jeszcze żeby to zaktualizowali do Lollipop…

 • Jim

  W Polsce pewnie jak zwykle Lenovo nie wprowadzi swojego produktu, a szkoda…

  • http://www.smartfan.pl/ Paweł Manek

   Raczej mała szansa, chociaż w najbliższym czasie powinniśmy się dowiedzieć, w jakich krajach kupimy model K3 Music Lemon. Tak czy siak, smartfon wydaje się być bardzo sensowny.