Lenovo Tab S8

Lenovo Tab S8 – 64-bitowy, 8-calowy tablet zadebiutował

Lenovo w obszarze tabletów wcale nie jest nowicjuszem. Ten chiński producent ma w ofercie naprawdę sporą liczbę tego typu urządzeń, do których doszedł właśnie nowy sprzęt – 64-bitowy Lenovo Tab S8.

Lenovo Tab S8

Tab S8 to przełomowe urządzenie dla Lenovo, bo ten producent nigdy wcześniej nie stosował w swoich androidowych tabletach chipsetów Intela. W S8 zamontowano 64-bitowy, 4-rdzeniowy układ Intel Atom Z3745. Chipset jest wyposażony w technologię Burst Performance, pozwalającą na zwiększenie mocy obliczeniowej w momentach, kiedy jest ona potrzebna. Działa to trochę na podobnej zasadzie, jak big.LITTLE firmy ARM.

Lenovo Tab S8

Jako ekran w Lenovo Tab S8 zastosowano 8″ matrycę, o rozdzielczości wynoszącej 1920 x 1200 pikseli, co daje zagęszczenie pikseli rzędu 283 ppi.

Oprócz 64-bitowego chipsetu w tablecie zamontowano 2 GB RAM, 16 GB powierzchni na dane oraz (opcjonalnie) łączność LTE (dzięki intelowskiemu modemowi XMMTM 7160).

W kwestii aparatu Tab S8 posiada 8 Mpix (f/2.2) i 1.6 Mpix kamery. Jeśli chodzi o baterię, to według chińskiego producenta powinna ona wytrzymać 7 godzin normalnego użytkowania.

Lenovo Tab S8

Tablet fabrycznie będzie sprzedawany z systemem Android 4.4 KitKat, który niestety nie jest w stanie wykorzystać 64-bitowej mocy, drzemiącej w Tab S8. Całe szczęście Android L (który zadebiutuje prawdopodobnie jako Lemon Meringue Pie) będzie w stanie sprostać temu zadaniu. Lenovo twierdzi, że Tab S8 będzie (nie licząc podatków i innych kosztów) sprzedawany w cenie 199$ (ok. 640 zł).