Lenovo Vibe X – rzuty

Lenovo Vibe X: 6.9mm grubości, 5″ ekran 1080p, 13MP kamera i cztery rdzenie

Targi IFA 2013 trwają w najlepsze i chociaż największe gwiazdy tego show mamy już za sobą, to i tak zostało jeszcze wiele do zobaczenia. Lenovo, który jest u nas znany głównie z produkcji laptopów – pokazał dzisiaj supercienki smartfon z Android OS, model Vibe X.

Lenovo Vibe X

Smartfon został oparty o chipset MediaTek 6589T z czterema rdzeniami Cortex-A7 o taktowaniu 1.5GHz i grafiką PowerVR SGX 544. Oczywiście taki układ nie może dać Vibe X wydajności porównywalnej do Galaxy Note 3, czy też Xperii Z1, jednak mimo wszystko zapewni mu bardzo przyzwoite osiągi. Oprócz chipsetu we wnętrzu znalazło się także 2GB RAM, 16GB pamięci użytkownika, 13MP aparat i 5MP kamerka z przodu, której kąt widzenia wynosi aż 84° (idealna np. do Skype). Za wyświetlanie obrazu odpowiada tutaj 5″ matryca o rozdzielczości Full HD.

Lenovo Vibe X - rzuty

Oczywiście główną i chyba najważniejszą cechą tego smartfona, jest jego design. Lenovo poupychało komponenty Vibe X do tego stopnia, że grubość urządzenia wynosi zaledwie 6.9mm a waga 120 gramów. Jeśli jednak myślicie, że 6.9mm to doskonały wynik to muszę Wam przypomnieć, że firma BBF nie tak dawno temu pokazała smartfon Vivo X3, który ma… 5.6mm grubości. BBF wypuściło nawet komiczną reklamę o swoim smartfonie, w której jest on używany w roli noża do krojenia warzyw.

Wróćmy jednak do Lenovo Vibe X, bo smartfon ma jeszcze w zanadrzu system Android 4.2 Jelly Bean i chroniące ekran szkiełko Gorilla Glass 3. Według producenta urządzenie pojawi się w Chinach już w październiku. Międzynarodową premierę Vibe X przewidziano dopiero na grudzień, więc potencjalni nabywcy będą musieli na smartfon jeszcze trochę poczekać. Chiński producent niestety nie podał ceny tej słuchawki.

Źródło: AndroidCommunity