Lenovo Vibe Z K910 – front

Lenovo Vibe Z (K910): ekran 1080p i chipset Snapdragon 800

Lenovo podczas targów IFA 2013 zaprezentowało smartfon Vibe X. Tym razem ten chiński producent pokazał kolejną odsłonę tej serii – model Vibe Z.

Lenovo Vibe Z K910 - front

Na temat Lenovo Vibe Z mogliście już słyszeć wcześniej, bo urządzenie było znane pod nazwą K910. Vibe Z dysponuje metalową obudową i podobnym designem do Vibe X, jednak jest kierowany na rynek międzynarodowy (K910 jest sprzedawany tylko w Chinach).

Vibe Z został wyposażony w 5.5″ ekran o rozdzielczości 1080p. Wewnątrz urządzenia siedzi 2.2GHz, czterordzeniowy chipset Snapdragon 800, 2GB RAM’u oraz grafika Adreno 330. Smartfon działa na platformie Android 4.2.2 Jelly Bean.

Z tyłu Vibe Z znajdziemy 13MP kamerę z fleszem LED (podobna do tej, którą zastosowano w Vibe X). Niestety specyfikacja nie wspomina nic nt. optycznej stabilizacji obrazu, a szkoda. Lenovo jako kamerę do wideokonferencji zastosowało 5MP sensor, który powinien zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. Co do gabarytów, Vibe Z mierzy zaledwie 6.9mm grubości. Producent niestety nie ujawnił pojemności akumulatora (ciekawe jaką baterię udało się upchnąć w tak cienką obudowę).

Lenovo już poinformowało, że ma zamiar zaktualizować swój smartfon do Androida 4.4 KitKat. Niestety nie ujawniono, ile Vibe Z ma kosztować i kiedy trafi do sklepów.

Źródło